Her yerde varız

İlimiz, Bölgemiz, Ülkemiz ve İnsanlık Adına Her Yerde

Her yerde varız

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AÜSEM) kamu-kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere her kesimden bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurs, seminer, konferansları koordine etmek üzere faaliyet göstermektedir. AÜSEM; bölgenin ve ülkenin ekonomik gelişimine katkı sağlanıyor, meslek edindirme ve kişisel gelişim etkinlikleri destekleniyor.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay "Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi üniversitemizin önlisans, lisans ve lisansüstü öğretim programları dışında verilecek tüm eğitim programlarını düzenlemek, bu yolla kamu, özel sektör, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere tüm kuruluşlarla işbirliğini geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Bu amaçlar doğrultusundaki yaşam boyu öğrenme, meslek içi eğitim, kurumlara eğitim, sertifika programları, seminerler düzenleme gayreti içerisinde olunmuştur. Her türlü talepler değerlendirilmiş ve mevcut akademik personelimizle yürütülebilecek programlarda aktif görev alınmıştır.

Kuruluş amacına yönelik olarak, yıllar içerisinde; Pratik İngilizce Konuşma Kursu, İletişim, Yabancılar İçin Türkçe Öğretimi, İşaret Dili Kursu, PLC ve Scada Sertifika Programı, Autocad Eğitimi, DGS Kursu, KPSS-ALES Kursu, İş Hayatında Profesyonellik Eğitimi Kursu, MortgageBrokerliği gibi birçok kurs hayata geçirilmiştir. Bu faaliyetlerde Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları başta olmak üzere ilgili paydaşlarla işbirliği içerisinde olunmuştur. Bilimsel bilgileri toplum yararına bir değer olarak sunmak asli görevlerimiz arasındadır, çalışmalarımız hız alarak devam edecektir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568