İşte bu mezuniyet haber yapılır!

Yoğun Bakımda Mezuniyet

İşte bu mezuniyet haber yapılır!

 Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü son sınıf öğrencimiz Nejdet Akçiçek, mezuniyet diplomasını yoğun bakımda aldı. Beyin tümörü hastalığı nedeniyle bir süredir üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören Akçiçek'e, diplomasını Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın verdi. 


Yaklaşık iki yıldır beyin tümörü hastalığıyla mücadele eden ve tedavisi üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Nöroşirurji Anabilim Dalı'nda sürdürülen Nejdet Akçiçek adlı öğrencimiz, aynı zamanda Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü'ndeki öğrenimine devam etti. Yakın zamanda bir ameliyat daha geçiren ve halen yoğun bakım ünitesinde kalan Akçiçek için, 18 Haziran Çarşamba günü hastanenin yoğun bakım odasında bir mezuniyet töreni düzenlendi. 

Rektör Prof. Dr. Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Balcı Karaboğa, doktoru ve Nöroşirurji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Emel Avcı'nın katıldığı tören duygulu anlara sahne oldu. Akçiçek'i danışman hocası, öğretim elemanları, sınıf arkadaşları ve ailesi de yalnız bırakmadı. Mezuniyet cübbesini ve kepini giyerek, diplomasını Rektör Prof. Dr. Aydın'ın elinden alan Akçiçek'in mutluluğu görülmeye değerdi. 


Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568