Kadir Has'da burslu okuma şansı

Meslek Yüksekokulları ve açıköğretimin önlisans programlarından mezun olup, DGS sınavına giren ve başarılı olan öğrenciler Fakülteli olmak için tercih ve kayıt maratonuna başlayacak.

Kadir Has'da burslu okuma şansı

Yeniden üniversiteli olmak ve 4 yıllık lisans mezunu olmanın gelecekte sağlayacağı avantajlardan faydalanmak için DGS’ye giren öğrencilere vakıf üniversitelerinin de kapıları açık.

21 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek DGS sonrası kayıt olacak öğrenciler Hukuk Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Sanat ve Tasarım Fakültesi bölümlerinden başarı sıralaması ve isteğine göre tercih yapabilecek.

2016-2017 eğitim yılı için DGS sonrası kontenjanını 100 öğrenci olarak belirleyen Kadir Has Üniversitesi, 63 öğrenciye burslu okuma imkanı tanıyacak. Tam burslu ve  yüzde 50 burslu olarak öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler başarı sıralamalarına gore belirlenecek. 17 öğrenci tam burslu okuma şansına sahip olurken, 46 öğrenci de yüzde 50 burs imkanıyla Kadir Has Üniversitesi öğrencisi olmanın ayrıcalığını yaşayacak. Ayrıca DGS sonrası 37 öğrenci de ücretli olarak Kadir Has Üniversitesi’ne kayıt olabilecek.


Eda Ertürk


 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568