Koç Fest Şampiyonları Rektör Prof. Dr. Suha Aydın'la

Türkiye’nin önemli gençlik festivallerinden Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları'na Mersin Üniversitesinden katılan ve şampiyonlukla dönen Mersin Üniversitesi öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Suha Aydın'ı ziyaret etti.

Koç Fest Şampiyonları Rektör Prof. Dr. Suha Aydın'la
29 Mayıs Perşembe günü Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette; şampiyonadan birincilikle dönen Mersin üniversitesi Step Takımı, Atletizm Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu ve Uzun Atlama Türkiye üçüncüsü Kadriye Aydın ile Atletizm Çekiç Atma dalında Türkiye ikincisi olan Emre Bastı kupalarıyla birlikte yer aldı.

Başarılı sporculara, Genel Sekreter Prof. Dr. Burak Çimen, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayati Sever ile Spor Birliği Başkanı Okt. Nejat Toprak da eşlik etti. 

Öğrencilerle bir süre sohbet eden rektör Prof. Dr. Aydın, öğrencilerin başarısının kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu söyledi ve onları kutlayarak başarılarının devamını diledi. 
Üniversite olarak spor alt yapısını geliştirmek için büyük gayret gösterdiklerini, yapımı bitmek üzere olan tartan pistle birlikte sporcuların çalışma alanlarının daha da artacağını hatırlatan Prof. Dr. Aydın, çoğunluğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi olan gençlere iyi birer sporcu olmasının yanında iyi birer antrenör olmaları temennisinde bulundu. 

Üniversite Step Takımı, 16 Mayıs 2014 tarihinde Kayseri'de yapılan 11. Koç Fest Jimnastik Türkiye Şampiyonası'nda birinci olmuştu. Antrenörlüğünü Okt. Nejat Toprak'ın yaptığı takımımız, 5 kategoride toplam 10 takımın katıldığı şampiyonada sergiledikleri Hint teması performanslarıyla büyük beğeni toplamıştı. 


Antrenörlüklerini Öğr. Gör. Ali Demirci'nin yaptığı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Kadriye Aydın 11. Koç Fest Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu ve Uzun Atlama Türkiye üçüncüsü olurken Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Emre Bastı da Çekiç Atma dalında Türkiye ikinciliğini elde etmişti. 

Koç Fest'de ödül alan bir diğer öğrenci ise yine Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencimiz Ayşe Hazal Boyanmış olmuştu.


 Antrenörlüğünü Mustafa Dolaş'ın yaptığı Boyanmış, 27-29 Nisan'da Kahramanmaraş'ta yapılan Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda 49 kiloda Türkiye Şampiyonluğunu kazanmıştı. 
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 02:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 2 yıl Önce

irem seni seviyorm

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568