Konferans: “Divan Şiirini anlamak“

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Şener’in konuşmacı olarak katıldığı “Divan Şiirini Anlamak” konulu konferans düzenlendi.

Konferans: “Divan Şiirini anlamak“
 Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Şener’in konuşmacı olarak katıldığı “Divan Şiirini Anlamak” konulu konferans düzenlendi. 
M. R. Eğitim Fakültesi konferans salonunda düzenlenen konferansta Şener, divan şiirinin içinde geçen manzum eserler ve divan şiirinin karakteristik özellikleriyle ilgili bilgiler verdi.

Şener, divan şiirlerinin içerisinde geçen Arapça ve Farsça tamlamaların, şiirin anlaşılmasındaki engellerden biri olduğunu söyleyerek, bunun yanında divan şairlerinin asıl amaçlarının, söylemek istediklerini gizli bir şekilde eserlerine yansıtması olduğunu söyledi. Yrd. Doç. Dr. Hasan Şener konferansta Fuzuli, Yunus Emre, Zati, Hayali gibi divan şairlerinin beyitlerinden örnekler de verdi.
Program sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer tarafından çiçek verilen Yrd. Doç. Dr. Hasan Şener, Kilisli Zihni Divanı ve Nağzi Münazara-i Kahvevü Bade adlı eserlerini öğrenciler için imzaladı.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568