Konservatuvar öğrencilerinden yeni ödüller

Yarışmadan birincilik de dahil olmak üzere çeşitli derecelerle döndü.

Konservatuvar öğrencilerinden yeni ödüller
Katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalardan pek çok ödül kazanan Devlet Konservatuvarı öğrencileri aldıkları ödüllere yenilerini ekledi. Uluslararası Harmony Yarışması'na katılan Konservatuvar öğrencilerimiz, yarışmadan birincilik de dahil olmak üzere çeşitli derecelerle döndü.

Farklı ülkelerden yarışmacıların katıldığı 5. Uluslararası Harmony Yarışması 2-9 Mayıs tarihleri arasında Antalya'nın Side ilçesinde düzenlendi. Yarışmanın jürisi, profesörlerin de dahil olduğu uluslararası düzeyde sanatçılardan oluştu. 

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanı Lily Cimburidze’nin öğrencileri olan ve yarışmaya Keman kategorisinde katılan Laçin Akyol ve Deniz Yakın iki yıl eğitim gören kategorisinde; Doğa Karahan ise üç yıl eğitim gören kategorisinde birincilik ödüllerini kazandı. 

Öğretim elemanı Georgi Kovzilidze’nin öğrencisi Gizem Nur Bodur Klarinet kategorisinde birincilik ödülüne hak kazanırken, öğretim elemanı Aras Yıldıran’ın öğrencisi Mehmet Çelik Trompet kategorisinde ikincilik ödülünü aldı.
Ansambl kategorisinde de Yrd. Doç. Tuba Özkan’ın öğrencisi Melisa Akgünler (keman) ve öğretim elemanı Marina Cincaradze’nin öğrencisi Buğra Çobansarı (piyano) ikincilik ödülünü alan isimler oldu.

Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serdar Yılmaz Konservatuvar öğrencilerinin başarılarından gurur duyduğunu dile getirerek ardı ardına gelen ödüllerin konservatuvarın olduğu kadar üniversitemizin de başarısı olduğunu ve Mersin Üniversitesi’nin isminin duyulmasına katkı sağladığını söyledi. 

www.yakamozyakut.com.tr Mersin Üniveristesi / Derya ÖZCAN
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568