Kral Çıplak Amasya Üniversitesinde

Amasya Üniversitesi; kültürel ve sosyal faaliyetleri kapsamında Amasyalı çocukları, Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile 'Kral Çıplak' isimli oyunla buluşturdu. Ücretsiz sergilenen oyuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Kral Çıplak Amasya Üniversitesinde

ETİ'nin sosyal sorumluluk projesi olarak 2001 yılında hayata geçirdiği ve Türkiye'nin 81 ilinde yaklaşık 1.5 milyon çocuğa ulaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu, Amasya Üniveristesi Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde 'Kral Çıplak' isimli çocuk tiyatrosunu sahneledi. İlkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen tiyatro oyununda aklın her şeyin üstünde olduğu ve asıl güzelliğin insanın kıyafetlerinde değil kendisinde olduğunu konu alan  'Kral Çıplak' oyunu, 4 seans halinde 2 gün boyunca sahnelendi.
Amasya Üniversitesi ve Eti Çocuk Tiyatrosu iş birliğiyle gerçekleştirilen tiyatro, 100 temel eser arasında yer alan Andersan Masalları'nın 'İmparatorun Yeni Giysileri' adlı masalından uyarlandı. Ünsal Sicilli ve Gökhan Daldık tarafından derlenen oyunun yönetmenliğini de aynı zamanda Ünsal Sicilli üstleniyor. Müziklerini Caner Anar'ın yaptığı tiyatro oyununda Soner Ansal, Gökhan Daldık, Ecem Okçular, Armağan Tongunç ve Zeynep Uçucu oynuyor.
Üniversite Tiyatro Bilincinin Kazanılmasında Önemli Rol Oynuyor
Tiyatronun çocuklarda görsel ve sanatsal açıdan çok önemli farkındalık yarattığını belirten yönetmen Ünsal Sicilli; çocuklara her yıl anket yapıldığını ve anketten hangi oyun çıkarsa o yıl o oyunu sergilediklerini söyledi. Amasya'ya iki senede bir geldiklerini ifade eden Sicilli;  ''Amasya'da çocukların tiyatro kültürüne sahip olduğunu görüyoruz. Bunun için eğitimcileri, aileleri ve çatısı altında sıklıkla sanatsal etkinlikler düzenleyerek bu bilincin kazanılmasında büyük rol oynayan Amasya Üniversitesini tebrik ediyoruz. Zira burada çocukların tiyatroya ilgisi çok büyük. Bu bizim için çok önemli biz sadece çocuklara bir oyun izletmeyle kalmayıp onlara sosyo-kültürel olarak da katkı sağlıyoruz.'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 02:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568