KYU 50 Yaşında bir mezun verdi!

50 yaşındaki Hanife Demir, ilmin yaşının olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

KYU 50 Yaşında bir mezun verdi!

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nden bu yıl mezun olan 50 yaşındaki Hanife Demir, ilmin yaşının olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

1987 yılında liseden mezun olan Hanife Demir, 2011 yılında Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 4 çocuğu olan Demir, çocuklarıyla aynı dönemde üniversite okudu. 

2014-2015 eğitim öğretim yılında KYU’dan mezun olan Demir, Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Uğur Gülbil ile birlikte Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Türer’i ziyaret etti. 
Demir’i makamında kabul eden Türer, yaptığı açıklamada; “Emsallerine göre ilerlemiş yaşına rağmen azim ve kararlılıkla Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü 2. olarak bitiren Hanife hanımın bu başarısı, her türlü takdirin üzerindedir. İlme ve eğitime büyük önem veren Peygamber Efendimiz (SAV) bir hadisinde ‘Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.’ buyurmuştur. Hanife hanımın bu başarısı genç öğrencilerimiz içinde güzel bir örnek teşkil etmektedir. Başarısından dolayı kendisini yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Diplomasını Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Türer’den alan Demir; “24 yıl aradan sonra tekrar üniversiteye başlamak ve buradan Yüksek Şeref Öğrencisi olarak ayrılmak benim için tarif edilemez bir mutluluk” dedi ve 4 yıl boyunca kendisine destek veren başta Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç’e, üniversite yönetimine ve tüm bölüm hocalarına teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568