M.Döğme Kolejinde “Geleneksel Aşure Yarışması“

Festivale dönüşse Sn. Müdürüm ...

M.Döğme Kolejinde “Geleneksel Aşure Yarışması“

 MEHMET DÖĞME KOLEJİ VELİLERİ AŞURE YARIŞMASI DÜZENLEDİ

Özel Mehmet Döğme Koleji velileri bu sene 3.’sü düzenlenen “En Güzel Aşureyi Ben Yaptım “ yarışmasında kıyasıya yarıştılar.

Velilerin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği aşure yarışmasına ilkokul ve ortaokul velileri katıldı.

Birbirinden güzel ve lezzetli aşureler jürileri ve katılımcıları şaşırttı. 6 jüriden oluşan ekip, aşurelerin tatlarını birbirinden ayırmakta zorlandıklarını söylediler. 

Dereceye giren tüm yarışmacılara günün anısını anlatan kupa bardaklar takdim edildi. Ayrıca ilk 5 kişiye altın, elektronik ev aletleri, düzenlenen programla takdim edildi. Pişirilen aşureler öğrencilere ve programa katılan velilere ikram edildi. 


Öğrenci velilerinden Fatime EROL  “Öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla yapılan bu tür etkinliklerin çok olumlu sonuçlar verdiğini, velileri buluşturduğunu ve okula daha çok bağlanmalarını sağladığını belirtti. EROL, bu etkinliği düzenlediğinden dolayı Özel Mehmet Döğme Koleji idaresine ve aşure yapanlara teşekkürlerini iletti.”

Etkinliğe katılan ve konu hakkında bir açıklama yapan Özel Mehmet Döğme Okulları Müdürü Süleyman YAMAN “  Yapılan bu etkinliklerin eğitimin bir parçası olduğunu ve velilerinin okul programlarına daha fazla katılmalarına vesile olduğunu söyledi.  Ayrıca bu tarz etkinliklerin öğrencilerin derslerine olumlu yönde etki ettiğini belirtti.

” Yarışmaya katılan ve dereceye giren velilere aşurelerin güzelliğinden ve lezzetinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2014, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568