Mersin'e yeterlilik belgesi verildi

Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu (TRYK) tarafından, Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’na ‘Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi’ verildi. 

Mersin'e yeterlilik belgesi verildi

Radyoloji Anabilim Dalı, TRYK Eğitim Kurumları ve Programı Değerlendirme Komisyonu tarafından 15 Haziran 2015 tarihinde yapılan ziyaret sonucunda TRYK’nın belirlediği radyoloji uzmanlık eğitimi ile ilgili koşulları sağlayarak bu belgeyi almaya hak kazandı.

Böylece Mersin Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ege Üniversitesi ile beraber Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu’nun şimdiye kadar akretide ettiği 5 kurumdan biri oldu.

Tıp Fakültesi’nde 18 Ocak Pazartesi günü düzenlenen belge takdim törenine üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Türk Radyoloji Ulusal Yeterlik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Utku Şenol, TRYK Eğitim Kurumları Ziyaret ve Programları Değerlendirme Komisyonu Başkanı Dr. Müfit Parlak, Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Meltem Nass Ducce ve Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim elemanları katıldı. 

Rektör Prof. Dr. Çamsarı, “Burada herkes özveriyle çalışıyor. Alınan bu belge, kaliteden ödün vermediğimizi göstermesi açısından da önemli. Diğer bölümlerde aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Başhekim Prof. Dr. Meltem Nass Ducce, “Bu belgeyi almaya hak kazanan ilk 5 kurumun içinde olmamız çok önemli. Elimizden geldiği kadar gerekli kriterleri sağlayama devam edeceğiz. Üniversite yönetimine ve bütün çalışma arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi. 

Türk Radyoloji Ulusal Yeterlik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Utku Şenol, üniversitemizi 9 ana başlıkta, 48 ayrı temel standart seviyede ve 23 gelişim standardına göre değerlendirdiklerini belirterek “Bu başarı aynı zamanda Türkiye’deki Radyoloji açısından da önemli ve kıvanç verici” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568