Nedim Ökmen'de bir ilk daha..

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi yaptığı eğitim çalışmaları ile 2016-2017-2018 yılları için İSO 9001:2008 ulusal kalite yönetim sistemine başvuruda bulunmuştur.

Nedim Ökmen'de bir ilk daha..

Yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda birçok standartta kalitesini tescilleyen NÖKMEN; 15.03.2016 tarihi itibari ile 3 yıllık ulusal kalite standardını belgeleyerek  “Lise Eğitim Hizmetleri” alanında İSO 9001:2008 belgesini almaya hak kazanmıştır. 


ISO 9000 Kalite Standartları Serisi, organizasyonların müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik olarak Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayımlanmış olan bir standartlar bütünüdür. ISO 9001 ise Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması esnasında uygulanması gereken şartları tanımlayan ve belgelendirmeye esas teşkil eden standarttır. 
İşte Nedim Ökmen Anadolu Lisesi (NÖKMEN) tüm bu standartlarda kalitesini tescillemiş olup hedeflerini daha da yukarı taşımıştır.


Eğitim öğretim yılı başında yine Kilis’te bir ilk olan “ÖĞRENEN OKUL PROJESİ” ni başlatarak topyekûn bir eğitim seferberliği başlatmış olan NÖKMEN her alanda yaptığı eğitim çalışmaları ile fark yaratmış ve öğrencilerine, öğretmenlerine, yöneticilerine, personellerine, velilerine kendilerini özel hissedecekleri bir okul ortamı hazırlamıştır.

Ben kavramından uzaklaşarak biz anlayışı ile yola çıkan NÖKMEN, okulu: “Öğrenmeyi bilen insanlardan oluşan grupların ortak zekâsı ile çözüm üretme merkezi” olarak tanımlamış ve tüm çalışmalarını ekip ruhu ile yapmaya başlamıştır.


Okul müdürü Ali KALLİ: 

Kilis Milli eğitim müdürlüğünde bir ilk olan bu kalite belgesinin (İSO 9001:2008) okulumuza verilmesinde emeği geçen başta yönetici arkadaşlarım olmak üzere, eğitim kalitemizi arttırmak için fedakârca çalışan öğretmenlerimize, öğrencilerimize, memurlarımıza, yardımcı personellerimize ve bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen okul aile birliği başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile tüm velilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. dedi


 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568