Öğrenci yurdu ilanlarında büyük artış

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencileri yurt arama telaşı sardı.

Öğrenci yurdu ilanlarında büyük artış

Hürriyet Emlak verilerine göre ‘Öğrenci Yurtları’ kategorisini ziyaret edenlerin oranında yüzde 89 artış var.

Elde edilen verilere göre, en fazla öğrenci yurdu ilanı Ankara Çankaya’da yer alıyor. İkinci sırada İzmir Buca, üçüncü sırada ise Kocaeli İzmit var. Bu üç bölgeyi İstanbul Fatih takip ediyor. İstanbul’da öğrenci yurdu ilanının ağırlıklı olduğu diğer ilçeler sırasıyla; Kadıköy, Şişli, Avcılar, Beşiktaş, Bahçelievler, Beyoğlu, Güngören, Ataşehir, Ümraniye, Bakırköy, Küçükçekmece ve Zeytinburnu.

İstanbul’da öğrenci yurdu fiyatları Fatih, Güngören, Ümraniye ve Ataşehir gibi ilçelerde 250 TL’den başlarken; Şişli, Beyoğlu, Üsküdar, Avcılar, Bakırköy ve Kadıköy’de 500 ila 750 TL aralığında seyrediyor.  Beşiktaş, Zeytinburnu, Kadıköy, Bakırköy, Avcılar, Şişli, Bahçelievler, Eyüp ve Küçükçekmece'nin bazı semtlerinde ise fiyatlar 1000 TL üzerine kadar çıkıyor.


Ankara'nın ise Altındağ Aydınlıkevler, Keçiören Yeşilöz, Çankaya Emek ve Maltepe, Gölbaşı Bahçelievler gibi bölgelerinde 250 TL'den başlayan fiyatlarla öğrenci yurdu bulmak mümkün olurken; Yenimahalle Gazi ve Işınlar; Çankaya Sağlık, Kızılay ve Aydınlık bölgelerinde 1000 TL ve üzerine yükseliyor.

İzmir'de ise Buca Adatepe ve Atatürk, Aliağa Yalı bölgelerinde 250 TL'den başlıyor; Balçova Korutürk, Bornova Mevlana ve Kazımdirik, Buca Kuruçeşme ve Dumlupınar bölgelerinde ise 1000 TL'ye kadar çıkıyor. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568