Rekortmendan Türküler

Guinness Dünya Rekorlarına 3 dalda girmeyi başaran , Dünyanın en bas sesi yanında, en güçlü bas ses ve tek nefeste en uzun şarkı okuyabilen ismi olmayı başardı. 

Rekortmendan Türküler

İnsanüstü rekortmen olarak dünya medyasında ülkemizi tanıtan Alpaslan Durmuş, 3 eserden oluşan single çalışmasının hazırlıkları için stüdyoya girdi. Okuduğu eserlerde 6 oktavlık sesi yanında kırdığı rekorlarında izinde tüm hünerlerini sergileyecek olan Alpaslan Durmuş,  eserleri İngilizce, Arapça, Fransızca ve Türkçe olarak seslendirecek. 

Ülkemizdeki star isimlerin en büyük hatası, dünyaya pop müzikle açılmaya çalışmalarının olduğunu savunan Alpaslan Durmuş “Dünya müziğinin kaynağı Anadoludur” diyerek ortaya önemli bir iddia attı.

Madonna, Sami Yusuf, Asala,  jennifer Lopez gibi dünya starlarının baş vokalisti olarak konserlerinde yer alan Alpaslan Durmuş “Profesyonelliği ve dünya starı olma yolunda kapıyı nasıl açacağımı vokal yaptığım isimlerde gördüm. Maalesef ülkemizde müzik çok amatör yapılıyor, üstüne üstlük şarkıcıya sadece ülkemizde sanatçı yaftası yapıştırılıyor” diyerek, tepkilere açık bir konuya da imza attı.

Yapacağı 3 şarkılık ve 4 dilde seslendireceği türkü tadında çalışmasıyla dünya müzik piyasasında çok ses getirmeyi hedeflediğini dile getiren Alpaslan Durmuş “Dünyayı türküye saygı duyuracağım” dedi.
                                                                                            


www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Selçuk AKA

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568