Rektör Güvenç sekiz yıldan sonra

Rektör Prof. Dr. İsmail GÜVENÇ’in veda mesajı

Rektör Güvenç  sekiz yıldan sonra

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde 09.09.2008’de I. dönem rektörü olarak başladığım ve 2012 yılında yeniden atanarak II. dönem rektörü olarak devam ettiğim görevimi 09.09.2016 tarihinde tamamlamış bulunacağım.

Bu 8 yıllık görev süresi içerisinde 9.000 öğrencisi olan, derslik, eğitim ve araştırma laboratuvarı ve atölyelerinin büyük ölçüde tamamlandığı; uygulama oteli, yüzme havuzu, cami gibi sosyal donatıların kazandırıldığı; 3 modern kampüse sahip bir üniversite konumuna geldik. Bunun yanında akademik ve idari personel sayımız 8-10 katı bir büyüklüğe ulaştı. Kapalı alan miktarımız 9-10 kat artarak 150.000 m²’ye erişmiştir. Bilişim üniversitesi olmak için gerekli altyapı kurulmuştur.
 Bu süreçte Kilis 7 Aralık Üniversitesi birçok konuda ilkleri yaşayan veya yenilikleri en iyi uygulayan üniversite olma başarısını gösterdi: KİYÜ, uluslararası öğrenci kabulü, Erasmus, Farabi, Mevlana değişim programları ve EBYS’ye geçişte hep ilk sıralardaydı.

Bu 8 yıllık süre içinde “kolaylaştırıp, zorlaştırmamak ve kucaklayıcı olmak” prensibini benimsedik. “Milletimizin değer yargılarını, devletimizin hassasiyetlerini dikkate alan” bir yönetim anlayışını takip ettik. 2008 yılında göreve başladığımda belirttiğim “Söyleyecek sözüm, yapacak işim var diyen herkesle” üniversitemizin gelişimi için birlikte çalıştık. Bu anlayışla ilimizdeki sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ile yakın iş birliği kurduk ve başta sosyal tesisleri olmak üzere her yönüyle “halka açık bir üniversite” olduk. 

Şüphesiz bu gelişmeleri yöneticiliğini yaptığım gayretli bir ekiple gerçekleştirdik. KİYÜ ailesi olarak tüm bu çalışmaları sizlerle beraber yaptık. İlimizde Valilik, Belediye Başkanlığı, Milletvekilleri, işadamları ve ismini sayamayacağımız birçok insanın yardım ve teşviklerini gördük. Bu kapsamda KİYÜ’nün kurulup gelişmesinde katkı sağlayanları bir kez daha şükranla anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm çalışma arkadaşlarıma, Kilisli hemşerilerime başarılı ve sağlıklı yıllar diliyor, samimiyetiniz, gayretleriniz ve iş birliğiniz için yürekten teşekkür ediyorum.

Prof. Dr. İsmail GÜVENÇ
2008-2016 Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü
 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568