Solist olarak konser yapacaklar

Mersin Üniversitesi'nde "Devlet Konservatuvarı "öğrencilerinden bir başarı daha..

Solist olarak konser  yapacaklar

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası tarafından 15-16 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen “Çocuk ve Genç Solistler Dinletisi”nde Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı öğrencisi Dilara Kaymak ve Üflemeli ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı Klarinet öğrencisi Kayahan Karaca başarılı olarak orkestra ile solist olarak konser yapma hakkını kazandılar. 

MEÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileri Dilara Kaymak ve Kayahan Karaca’nın 106 katılımcı arasından seçildikleri ve solist olarak katılacakları konser, 20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde İzmir’de gerçekleştirilecek. 

Mersin Devlet Konservatuvarı öğrencileri Dilara Kaymak Opera Anasanat Dalı Öğretim Elemanı Çiğdem Aladağ ile, Kayahan Karaca ise Üflemeli ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı Klarinet Sanat Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. George Kovziridze ile eğitimlerine devam ediyor. 

Mersin Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serdar Yılmaz, konservatuvar öğrencilerinin başarılarına her geçen gün yenilerinin eklendiğini söyleyerek konservatuvarın, ulusal ve uluslararası müzik arenasında Mersin Üniversitesi'ni başarıyla temsil ettiğini ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Yılmaz, bu başarıda emeği geçen Öğr. Gör. Çiğdem Aladağ ve Yrd. Doç. George Ksovreli’yi de ayrıca tebrik ettiğini sözlerine ekledi.


 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568