Türk Chopper MK üniversitemizde

Türk Chopper Motosiklet Kulübü Mersin Şubesi üyeleri Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'yı ziyaret etti.

Türk Chopper MK üniversitemizde
Bilinçli motosiklet kullanımı konusunda üniversitemizle işbirliği yapmak istediklerini belirten kulüp üyeleri, Rektör Çamsarı'yı fahri üye yaparak kendisine kulüp üyeliğini temsil eden yelek hediye etti.

Türk Chopper MK'nin 11 Mayıs Pazartesi günü yaptıkları Rektörlük ziyareti, rektör danışmanı Yrd. Doç. Dr. Berat Barış Buldum öncülüğünde gerçekleşti.

Ziyarette, Türk Chopper MK Mersin Başkanı Hakan Mimkara ve kulüp üyelerinden oluşan 6 kişilik bir ekip yer aldı. Bazıları üniversitemiz personeli olan kulüp üyeleri Rektör Prof. Dr. Çamsarı'ya kulüple ilgili bilgiler aktardı. 
Türkiye'de toplam 29 ilde şubeleri olduğunu, yaklaşık 2-3 bin civarında üyeleri bulunduğunu ifade eden Mimkara, 'yelek adayı' olarak tabir ettikleri kulüp üyesi olmaya aday sayısının da 3 bin civarında olduğunu belirtti.

Üyeliği temsil eden yeleklerin, yaklaşık 1 yıllık bir deneyim ve trafik kurallarına tam bir uyum gerektirdiğini kaydeden Mimkara, motosiklet kullanımı konusunda toplumu bilinçlendirmek amacıyla etkinlikler yapmayı planladıklarını söyledi ve üniversitemizden bu konuda destek istedi. 
Konuklarıyla bir süre sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise özellikle ilimizde motosiklet kullanımı konusunda bilgi eksikliği olduğuna, hem motosiklet sürücülerinin hem de diğer sürücülerin bilinçlendirilmesinin zorunluluğuna vurgu yaptı. Bu konuda kulübe her türlü desteği verebileceklerini ifade eden Prof. Dr. Çamsarı, ziyaret sonunda

Türk Chopper MK Mersin Başkanı Hakan Mimkara'
nın hediye ettiği yeleği giydi. Kulüp üyelerinin Chopper tipi motosikletlerini de inceleyen Prof. Dr. Çamsarı, motosiklet üzerinde objektiflere poz verdi. 

www.yakamozyakut.com.tr Mersin Üniveristesi / Derya ÖZCAN

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568