Üniversiteliler geldi, her yer şenlendi

Gümüşhacıköy tüm Türkiye'ye örnek oldu...

Üniversiteliler geldi, her yer şenlendi
İlimiz Valisi İ. Halil Çomaktekin Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokuluna bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette kendisine Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ın yanı sıra Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, yüksekokulumuza ismini veren hayırsever işadamı Hasan Duman ve bazı kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de eşlik etti.
Öğrencilerimiz Tüm Soruları Bildi
Gümüşhacıköy MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri ve yüksekokul personelinin karşıladığı Çomaktekin, Orbay ve beraberindekiler yüksekokulda incelemelerde bulunup öğrencilerle sohbet ettiler. Vize sınavları haftasında bulunan öğrencilerle bir süre sohbet eden Çomaktekin öğrencilerimize vergi, maliye, finans gibi konuları kapsayan sorular sordu. Sorduğu sorulara tam cevaplar alan Çomaktekin, Rektör Orbay’a dönerek ''Gençlerimizi iyi yetiştirmişsiniz, öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Daha önce kaymakam olarak görev yaptığım bu güzel ilçenin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişimine çok büyük katkılar sağladığını yakinen takip ettiğim meslek yüksekokulumuz her geçen gün gelişiyor. Bizler de finans, bankacılık, sigortacılık gibi sektörlere donanımlı elemanlar yetiştirecek yüksekokulumuzun gelişimi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz''dedi.
Gümüşhacıköy Tüm Türkiye'ye Örnek oldu
Yüksekokulun 2011-2012 akademik yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başladığını ve çok kısa süre içerisinde akademik ve idari yapılanmasını tamamlayarak örnek bir meslek yüksekokulu durumuna geldiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Orbay; Hasan Duman'ın bu süreçte önemli katkıları olduğunu ve yüksekokulumuza ismini verildiğini kaydetti. Meslek yüksekokulunun Gümüşhacıköy ilçesinin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sunduğunu söyleyen Orbay; ''Yüksekokulumuz istihdam noktasında önemli alanlar açmıştır. Özellikle millet-devlet kaynaşmasının geldiği noktayı görmek adına Gümüşhacıköy ilçemiz tüm ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarına güzel ve önemli bir örnek olarak karşımızda durmaktadır. Finans, bankacılık, sermaye piyasası ve yerel yönetimler üzerine kümelenen yüksekokulumuz ilçemizin en gözde eğitim kurumudur. Bu sürece katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kaydetti.
Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri ise, 770 öğrencili yüksekokulun iki bölüm 5 program ve 13 öğretim görevlisiyle eğitim öğretim hayatına devam ettiğini belitti.
Esnaf: Üniversiteliler Geldi, Her Yer Şenlendi
Gümüşhacıköy  programı kapsamında halkla buluşan Vali Çomaktekin, Rektör Orbay ve kurum amirleri esnafı da ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet ettiler. Vatandaşlar ve ilçe esnafı 2011 yılında açılan yüksekokulun  kültürel ve sosyal anlamda ilçeye büyük katkı sağladığını, ciddi bir canlanmanın olduğunu ifade ettiler. İlçenin en büyük marketlerinden birini işleten Zeynel Çalışkan isimli esnaf ise ilçe halkı ve esnafın öğrencilere daha hoşgörülü ve kucaklayıcı davranmaları anlamda ilçenin yetkili kurumlarınca bilinçlendirici bir seminer verilmesinin anlamlı olacağını kaydetti. Çalışkan; ''Öğrencilerin gelip okuması ilçeye tek başına bir katkı sağlamıyor, gençlerin burada yaşatılması, huzurlu olmalarının sağlanması ve sadece bir gelir kapısı olarak görülmemesi gerekiyor. Yüksekokul açıldığından beri öğrencilerimiz ilçeye bir canlılık kattı, bunu kıymetini Gümüşhacıköy olarak bilmeliyiz'' cümleleriyle duygularını ifade etti.
Ziyaret kapsamında Vali Çomaktekin, Rektör Orbay ve beraberindekiler ilçe kurumlarını ve bazı kültürel ve tarihi mekanları da ziyaret ederek geziyi noktaladılar

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568