Yeni bir halka daha ekledi!

Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile Fas'ın Kazablanka şehrinde bulunan Hassan II Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Yeni bir halka daha ekledi!

Anlaşmayı Kilis 7 Aralık Üniversitesi adına Rektör Sayın Prof. Dr. İsmail Güvenç, Kazablanka Hassan II Üniversitesi adına ise Sayın Prof. Dr. Idriss MANSOURI imzaladı.

Anlaşma akademik, bilimsel, teknik ve kültürel ilişkileri kapsamaktadır. Anlaşma çerçevesinde iki üniversite arasında öğrenci, öğretim üyesi ve araştırma görevlileri değişim programları, araştırma - geliştirme ortaklığı, öğretim üyeleri ve öğrenciler için kısa süreli kurslar ve staj imkânları, yayın ve enformasyon paylaşımı ile ortak seminer ve konferans gibi konularda karşılıklı işbirliği yapılacak.


Konu ile ilgili değerlendirme yapan KYÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. İsmail Güvenç şunları söyledi: "Üniversite olarak uluslararası ilişkilere çok önem vermekteyiz. Daha önce Avrupa ve Asya'da farklı üniversiteler ile anlaşmalarımız vardı. Afrika ülkelerinden Sudan, Cezayir ve Mısır gibi ülkelerle ikili anlaşmalar yapmıştık. Fas ile yapılan bu anlaşma ile Afrika'da öğrenci ve akademik personele yeni bir fırsat oluşturuldu.  Dil eğitimi konusunda yoğunlaşmak isteyen üniversitemiz için bu anlaşmalar oldukça önemlidir." 

KYÜ'nün üyesi olduğu Avrasya İpekyolu Üniversiteler Birliği'nin 6. Olağan Toplantısı da 2 Ekim 2015 Cuma günü Fas’ın Kazablanka şehrinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hindistan, İtalya, Ürdün, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Malezya, Gürcistan, Moğolistan, Fas, Pakistan, Sırbistan, ABD ve Yemen'de bulunan üniversite temsilcilerinin katıldı. Toplantıda, yükseköğretimde uluslararası ilişkiler, uluslararası öğrenci hareketliliği, ortak proje ve bilimsel çalışmalar, dil öğretimi, Ar-Ge konularının ele alındığı sunumlar gerçekleştirildi.Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 21:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568