Yine Mersin Üniversitesi..

21. Kültür ve Spor Şenliği...

Yine Mersin Üniversitesi..
Modern Dans Gösterisi
 
3. Açık Dans Stüdyosu, üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü öğrencileri ile birlikte, şenlik kapsamında bir dans gösterisi sundu. 28 Nisan Salı günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde yapılan dans performansı etkinliğinde, Bale Anasanat Dalı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Yağmur Arınlı ile Öğr. Elm. Mahmut Akyol’un  hazırladığı koreografilerin yanında 3. Açık Dans Stüdyosu ekibinde yer alan koreografların eserleri sahnelendi.
 
ABD Ankara Büyükelçiliği’nin desteğiyle gerçekleşen 3. Açık Dans Stüdyosu, Rize, Fındıklı, Artvin ve Ankara'daki atölye çalışmaları ve performansların ardından üniversitemiz Devlet Konservatuarı Bale Bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. 24-28 Nisan tarihleri arasında birlikte atölye çalışması yapan iki ekip, çalışmalarını şenlik kapsamında yaptıkları gösteri ile beğeniye sundu.
TORK Dans Topluluğu'nun kurucuları Tan Temel ve Sernaz Demirel'in organize ettiği etkinlikte, misafir sanatçı olarak New York'ta çalışmalarını sürdüren Princeton Üniversitesi'nde eğitmen ve koreograf Rebecca Lazier ile dansçıları Simon Courchel, Natalie Green ve Christopher Ralph yer aldı. 


Dağ Bisikleti Yarışı
 
Şenlik kapsamında yapılan bir diğer etkinlik Dağ Bisikleti Yarışı oldu. İkinci gün düzenlenen yarışlara, üniversitemizin yanı sıra Mersin, Adana ve Malatya'dan bisikletliler katıldı.
 
Mersin Üniveritesi Çiftlikköy Kampüsü vadi parkurunda gerçekleştirilen yarışlarda, 68 bisikletli yer aldı. Yarışlar dört kategoride yapıldı, 1,5 kilometrelik parkurları her bir kategorideki bisikletliler farklı turlarla kat etti. Stadyum alanından start alan yarışlar, halka açık olarak yapıldı.

Yarışma sonunda, Genç Erkekler Kategorisi'nin birincisi Adem Yıldırım, ikincisi Alperen Sert, üçüncüsü Mücahit Cengiz oldu. Elit Erkekler Kategorisi'nin birincisi Ahmet Yurteri olurken ikinciliği Kamil Akalp, üçüncülüğü Erdi Dur elde etti. Yıldız Erkekler Kategorisi'nde ise birinci Nurullah Yurteri, ikinci Mert Çavuş, üçüncü Gürhan Keleş oldu. Bayanlar Kategorisi'nde ise Hale Cengiz birincilik, Sema Deniz ikincilik, Fatmagül Seçkin üçüncülük ipini göğüsledi.

Fotoğraf Sergisi
 
Şenliğin ikinci günü, Fotoğraf Topluluğu tarafından Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Alanı'nda bir fotoğraf sergisi düzenlendi. Sergide, topluluk üyelerinin kendi etkinliklerinden ve fotoğraflama çalışmalarından oluşan 40 farklı fotoğraf yer aldı.


Portre, uzun pozlama, silüet tekniği ve ışıkla boyama tekniklerinin kullanıldığı karma fotoğraf sergisi, bugün ve yarın Çiftlikköy Kampüsü'nde, Perşembe günü de Yenişehir Kampüsü'nde sergilenecek.
 
Türk Sanat Müziği Konseri

Türk Sanat Müziği Topluluğu, şenlik kapsamında bir konser daha verdi. Konserde, sanat müziğinin sevilen eserleri Türk Sanat Müziği Topluluğu korosu ve solistleri tarafından seslendirildi. Şefliğini Sefa Özincegedik'in yaptığı konser, 28 Nisan Salı akşamı Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.


Topluluk üyeleri seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla dinleyenlerin beğenisini topladı.
 
Köy Seyirlik Oyunu
 
Halk tiyatrosu geleneğinin günümüze kadar uzanan örneklerinden 'köy seyirlik oyunu', bu yılki şenliklerde de unutulmadı.


Tiyatro Topluluğu üyeleri, 28 Nisan Salı günü Cumhuriyet Alanı'nda sergiledikleri oyun ile renkli anlar yarattılar. Anadolu'da 'saya gezme' adı verilen davet etme yöntemi ile kampüs içerisinde kostümleri ve çalgılarıyla dolaşarak seyirci toplayan topluluk üyeleri, öğlen saatlerinde Cumhuriyet Alanı'nda sergiledikleri oyunla şenliği renklendirdiler.  
 
Amatör Gruplar Sahnede

Ünlü şarkıcıların konuk olduğu şenlik kapsamında amatör gruplar da sahne aldı. Şenliğin ilk günü Mekanizma adlı grup, stadyumda kurulan şenlik alanında müzik severlerle buluştu.


Vokalde Hüseyin Hamidi, lead gitarda Kürşat Türkel, bass gitarda Gökhan koçer ve davulda Umut Miçooğulları'nın yer aldığı grup, sevilen Türkçe ve yabancı şarkılar seslendirdi. Grubun rock ve bluess türünde söylediği şarkılara, şenlik katılımcıları da eşlik ederek gönüllerince eğlendi.
 
Şenlik Alanı

Şenlik alanında, öğrenci topluluklarının da yer aldığı çeşitli standlar kuruldu.Mersin’de yayın yapan özel radyoların müzik desteği sunduğu, lunapark oyuncaklarının yer aldığı alan, şenlik boyunca müzik ve eğlencenin adresi oldu. www.yakamozyakut.com.tr Mersin / Mehmet(çeto)Tekkanat - Cere nARİ

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568