2016 Emmy Ödülleri’nin estetik karnesi

Geçtiğimiz günlerde tüm dünyanın yakından takip ettiği 2016 Emmy Ödül töreni yapıldı.

2016 Emmy Ödülleri’nin estetik karnesi

Televizyon dünyasının en önemli ödül töreni olarak kabul edilen Emmy Awards, aynı zamanda ünlülerin, son trend moda ve güzellik uygulamalarının da bir vitrini gibi görülüyor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, Emmy Ödül gecesini ve katılan, ödül alan ünlüleri değerlendirdi: “ Bu tarz büyük organizasyonlar sıradan bir organizasyon değil, aynı zamanda sürekli ekran önünde, göz önünde olan ve büyük kitlelerin takip ettiği ünlülerin de görücüye çıkması gibi düşünülebilir. Oyuncuları dizilerde üstlendikleri rollerde, kıyafetlerde ve çoğu zaman ağır dizi makyajları altında izlerken, ödül törenlerinde karşımızda birden bire bizzat kendilerini görüyoruz. 

Giydikleri elbiseleri, takıları, makyajları ve elbette yüzlerini, bedenleri inceliyoruz. Amerika gösteri dünyasının bir numarası. Dolayısıyla oyuncularda bu gösteriye ayak uyduruyor ve gerçek anlamda o gece parlamak, sıyrılmak istiyorlar. Bir estetik cerrah olarak bu sene 2016 Emmy ödüllerinde gördüğüm tek şey doğallıktı. Doğallıktan kastım, tüm ünlülerin aşırıya kaçmadığı, bakımlı oldukları ve en naif şekliyle bir duruş sergiledikleridir. Bu sene bize her biri doğallıkla göz kamaştırmanın nasıl gerçekleştirilebileceğini gösterdiler”.


KERRY WASHINGTON
Kerry Washington gecenin hamile güzeliydi. Gebelik süreci boyunca hiçbir hastama ne botoks ne dolgu öneriyorum. Öneri kelimesi bile yanlış, uygulanmamalı. Kerry’de aynı şekilde doğumuna sayılı günler kala katıldığı Emmy töreninde saçını, dudaklarını ve doğal güzelliğini ön plana çıkararak ve son derece bakımlı cildiyle gözleri kamaştırdı. Hamilelik süreci boyunca sadece cilt bakımı yapılabilir. Onun dışında hiç bir şeye sıcak bakmıyoruz.


OLIVIA CULPO
Culpo’nun dudaklarında dermal dolgu var. Aşırıya kaçmadan, yüz hatlarının kaldırabileceği şekilde uygulama yapılmış. Dudağa yapılan dolguların bir başka özelliği de dudağa nem ve canlılık vermesidir. Olivia Culpo’nun dudaklarının bu denli iyi gözüküyor olmasının sebebi işte bu dermal dolgular.


PRIYANKA CHOPRA
Chopra elbisesiyle aynı renkte ruj sürmüş ama çok daha ön plana çıkan ve bu güzelliği bütünleyen kaşları. Yakın zamanda bizim de kliniklerimizde uygulamaya başladığımız 3 boyutlu kaş tekniği, Chopra’nın da kaşlarına şekil vermiş. Bu arada Chopra’nın önümüzdeki 5 sene içinde özellikle boyun bölgesine müdahale etmesi gerekiyor. Yüzü bu denli iyi gözükürken, boyun bölgesi ihmal edilmiş. Oysaki boyun yüz güzelliğinin devamı ve hatta ayrılmaz bir parçasıdır. Yağ transferi yaptırabilir ya da Nefertititi botoksu fayda sağlayabilir.


MICHELLE DOCKERY
Dockery beni en çok şaşırtan ünlü oldu. Makyajla kapatamadığı sadece silikleştirebildiği cilt lekelerine sahip. Mevsim itibariyle sanıyorum yaz sonrası olduğu için, özellikle güneşin zararlı ışınlarından nasibini almış. Cilt lekelerine yaz aylarına müdahale etmiyoruz, özellikle sonbahar mevsiminde güneş ışınlarının azaldığı bu günlerde bu lekelere yapılabilecek pek çok uygulama var. Neslihan Bükümcü 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568