Başak Cankeş "Mercedes-Benz presents Bashaques'de

L'Appart MBFWI / İstanbul : Başak Cankeş'in markası BASHAQUES', bu sezon Mercedes-Benz desteğiyle "Mercedes-Benz Presents Bashaques'" performansını sergiledi.

Başak Cankeş "Mercedes-Benz presents Bashaques'de

MG International Fragrance Company, "Aşk Cenazesi" sunumuna özel tasarladığı BROKEN LOVE kokusuyla davetlilere unutulmaz bir deneyim sundu. 

"Değer bilmezlik mi Aşk’ı bulamamaya yol açıyor yoksa tutku eksikliği mi Aşk’ın katili?" ve "İçini göremediğimiz, okuyamadığımız insanlara hayal gücümüz ile mi aşık oluyoruz?" gibi soruları araştırdığı bu koleksiyonuyla Başak Cankeş sanatsal modanın psikolojik bir rahatlama yöntemi olarak kullanılabileceğini vurguladı ve acıyı materyale akıtarak dindirmekle ortaya çıkan bir büyüyü izleyeceğimiz mesajını verdi.

Begüm Canbulatoğlu’nun Başak Cankeş’in iç dünyasını canlandırdığı teatral showun koreografisi Ekin Bernay ‘a ait. Styling Mert Yemenicioğlu tarafından yapıldı. Tüm kurgu ve produksiyon ise Bashaques’ imzasını taşıyor. 

Tüm koleksiyon Cankeş’in bugüne kadar tasarladığı koleksiyonlardaki farklı iki giysi kalıbının birleşiminden oluşuyor. Aşk’ın, iki farklı ruhun bir araya geldiğinde yarattığı uyumsuzluğun güzelliği olduğuna inanan tasarımcı tüm parçalarına bu ikiliği yansıtıyor.

"Hepimizin hayatına buz dağına benzeyen insanlar girmiştir. Ne yaparsanız yapın erimezler çünkü eridiklerinde derinlikleri kaybolacaktır.

Değer vermeyi unuttuğumuz ve bizim için çok değerli olan insanları, onlardan aldığımız dersler sayesinde hatırlarız." - Başak Cankeş

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568