​Bu estetik uygulamalar hayatı kolaylaştırıyor

Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu tarz günlük yaşamlarını etkileyen sorunları olan kişilerin, estetik uygulamalarla çözüm yoluna gittiklerini açıkladı.

​Bu estetik uygulamalar hayatı kolaylaştırıyor

“ Elbette herkesin bedeni, yüzünde kamufle etmeye çabaladığı sorunu, birbirinden farklılık gösteriyor ama bir standarda bağlamak gerekirse, bunu en önemli 3 bölgeye indirgeyebiliriz.

Zaten bu 3 bölge de, çoğu hasta tarafından önemi fark edilmiş ve gerek makyaj hileleriyle, gerekse kullanılan tekstil ürünleriyle estetik hale getirmeye çalışılıyor” diyen Cihantimur, hilelere başvurmadan, daha çekici, doğal bir yüz ve vücut için önemli olan bölgeleri ve estetik uygulamaları anlattı. 

“En çok burun ucu pudralanıyor”
Op. Dr. Bülent Cihantimur: “Hastalarımız en çok burun uçlarını pudraladıklarından bahsediyorlar ve gün içinde sık sık bunu yaptıklarını ifade ediyorlar amaçları sadece burnun ucunu kalkık göstermek. Burun yüzün tam ortasında ve yaş ilerledikçe o da yer çekimine bağlı olarak bir miktar düşüklük yaşıyor. Her sabah düşük bir burnu daha kalkık göstermek için pudralamanın, çabalamanın, buna zaman ayırmanın hiç gereği yok. Kliniklerimizde alçısız, tamponsuz, Basit Burun estetiği olarak geçen uygulama ile son derece kısa bir sürede, sadece burnun uç kısmını, kesi yapmadan yukarı kaldırıyoruz “ şeklinde konuştu.

Göğüs estetiği için yağ transferi
Cihantimur, göğüs estetiği için: “Bayan hastalarımız göğüslerini toparlamak ve bir iki cup daha büyük gösterebilmek adına giydikleri içi silikonlu, pamuk takviyeli sütyenlerden kurtulmak istediklerini söylüyorlar. Göğüsler çekici bir beden için son derece önemli bölgelerdir. Bu tarz tekstil ürünleriyle ancak belirli kıyafetleri giyebiliyor, fakat bikini ya da mayoda, dekolte abiye kostümlerinde, çıplak kaldıklarında sorunlar yaşıyorlar. Göğüs estetiği için yağ transferi ile meme büyütme gibi operasyonlarla, ömür boyu konforlu bir süreç yaşayabilirler” açıklamasını yaptı.

Kalçalar ve bacaklar çok önemli
Beden güzelliğinde kalçaların ve bacakların önemine dikkat çeken Op.Dr.Cihantimur daha çıkık popo için bazı bayanların silikondan yapılmış külotlar giydiğini söyledi. “Tıpkı destekli sütyenler mantığında yapılmış külotlar var ama bunlar da yine son derece konforsuz ve kişileri rahatsız eden bir yapıya sahiptir. Popoya yağ enjeksiyonu ile en doğal ve pratik bir şekilde istedikleri popo ölçüsüne ulaşabilirler. Bacaklar da ise, halk arasında sütun olarak ifade edilen,  orantılı, doğal ve estetik duruşu olan bacaklara, yine yağ transferiyle sahip olunabilir. Çarpık bacak ve ya bacaklardaki yağ fazlalıkları da aynı yöntemle giderilebiliyor”. 
Neslihan Bükümcü 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568