Douze Studio tasarımcısı Duru Zeynep Gök

Arap kültürünü yaşaması moda kariyerine yön vermiştir.

Douze Studio tasarımcısı  Duru Zeynep Gök

New York  Fashion Institute of Technology (FIT)‘de Fashion Design Management eğitimi aldıktan sonra Londra’da Central Saint Martins okulunda Fashion Fabric and Design eğitimini tamamlamış ve ardından Londra’da bulunan Istituto di Marangoni’de Fashion Design konusunda master yapmıştır.
 
Gök, geçtiğimiz yıllar içerisinde Dilek Hanif, Hüseyin Çağlayan, Dice Kayek gibi uluslararası isimlerin tasarım ekiplerinde on yıla yakın çalışmıştır.

Türkmen Holding bünyesinde; Zara, Maje, Sandro, Asos, M&S, Kookai gibi dünyaca ünlü markalardan sorumlu tasarımcı olarak görev yapmış, bu markalar için yaptığı tasarımlarından biri VOGUE UK dergisi editörü Lucy Bower tarafından seçilmiş ve 2015 yılında yayımlanmıştır.  
 
Birleşik Arap Emirliklerinde bazı yerel emirlik markaları (Zayan, Sugar Vintage gibi) ile Dubai’de çalışırken körfez esintileri ve mistik Arap kültürünü yaşaması moda kariyerine yön vermiştir.

Gök daha sonra ise; kendi haute couture ve günlüklerinin de bulunduğu markasını oluşturmaya karar vermiştir.

Sentetikten uzak, ipek ve doğal kumaşların ağırlıklı olduğu ve özellikle işçiliğin ön planda tutulduğu koleksiyonu ile moda severlerin karşısına; Douze Studio ile çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568