MBFWI'nin 10. sezonu geride kaldı

Ezgi Yıldız Kefeli & Gökçe Algan /İstanbul - Türkiye’nin en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un onuncu sezonu, 12-15 Eylül tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşti.

MBFWI'nin 10. sezonu geride kaldı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 10. sezonu, çok özel bir sergi ile kutlandı. Bugüne kadar Mercedes-Benz'in destekleyerek sırasıyla defile ve enstalasyonlarını sunduğu tasarımcılar Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış (Lug Von Siga), Hande Çokrak (Maid in Love), Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Bahar Korçan, DB Berdan ve Başak Cankeş (Bashaques'), Mercedes-Benz'in ikonik yıldızını kendi tasarım anlayışları doğrultusunda yorumladılar ve ortaya moda ile otomobilin tasarım ortak paydasında buluştuğu, yaratıcı eserler çıktı.

Ceyda Balaban'ın küratörlüğünü üstlendiği ve kendisinin de bir yıldız tasarlayarak dahil olduğu serginin açılışı 11 Eylül Pazartesi akşamı bir davet ile gerçekleşti.

Tasarlanan yıldızlar MBFWI boyunca Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin farklı noktalarında davetliler ile buluştular.

Her sezon seçtiği tasarımcının defilesini sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz Türk, bu sezon genç ve başarılı tasarımcı Başak Cankeş'in İlkbahar/Yaz 2018 "Aşk Cenazesi" koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Bashaques'" ismiyle sundu. Tasarımcının "teatral moda performansı" adını verdiği, sanat ve modayı buluşturan sunum haftaya damgasını vurdu.

20 adet Mercedes-Benz C-Serisi'nden oluşan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul transfer araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı. Araçlar hafta boyunca İstanbul caddelerinde 12.000 km'nin üzerinde yol kat ederek MBFWI'nin özel davetlilerini defile ve sunumlara konforlu bir şekilde yetiştirdiler.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un vazgeçilmez buluşma noktası Mercedes-Benz Lounge ise hafta boyunca 6.000’den fazla davetliyi ağırladı. Defile ve sunum aralarında davetlilerin dinlenme ve Mercedes-Benz’in ikramlarının tadını çıkarma fırsatı bulduğu Mercedes-Benz Lounge, ayrıca hafta boyunca dev bir ekranda Türk moda dünyasından farklı görüntüleri bir araya getirerek davetlilere sundu. 

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Direktörü Şükrü Bekdikhan, 10. sezon için görüşlerini şu sözlerle dile getirdi; “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, onuncu sezonunu zengin bir programla geride bıraktı. Türkiye'nin devlet düzeyinde desteklenen tek moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Türk tasarımcıları ve moda sektörünün yetenekli isimlerini hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada desteklemeyi sürdürüyor. MBFWI kapsamında bu sezon defile ve sunumlar dışında modaya dair farklı etkinlikler de davetlilere çok boyutlu bir moda deneyimi yaşattı. Dünyanın en prestijli trend tahmin ajanslarından WGSN'in vizyon ve trend seminerleri, İstanbul Moda Akademisi'nin modanın farklı alanlarına dair atölye çalışmaları ve moda söyleşileri, Türkiye'nin uluslararası moda elçilerinden Ece Sükan moderatörlüğünde moda paneli gibi farklı etkinlikler MBFWI takviminde yer aldı. Mercedes-Benz Türk olarak 50. yılımızı kutladığımız bu senede, marka ve tasarımcılara gerek tanıtım ve iletişim, gerekse satış anlamında bütünleşik bir platform sağlayan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un global moda takviminde sürekliliğini onuncu sezonda da devam ettirmekten ve bu sezonu bizim için çok değerli olan bir sergi ile taçlandırmaktan ötürü gururluyuz.”

The tenth season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul has ended 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Turkey’s most prominent fashion event, took place on 
September 12-15, 2017 at Zorlu Performance Arts Center.

Each season, Mercedes-Benz selects one designer to support, and presents their show. This season, Mercedes-Benz Türk supported the young and successful designer Başak Cankeş with the “Mercedes-Benz presents Bashaques’” runway show of her Spring/Summer 2018 collection “Funeral of Love”. The show, which the designer described as a “theatrical fashion performance”, combined various art disciplines with fashion, and made its mark on the fashion week.

The tenth season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul was celebrated with a very special exhibition. The nine designers - Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış (Lug Von Siga), Hande Tokmak (Maid in Love), Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Bahar Korçan, Deniz - Begüm Berdan (DB Berdan), and Başak Cankeş (Bashaques') – that the brand has supported and presented to date reinterpreted the iconic star emblem of Mercedes-Benz. Curator Ceyda Balaban contributed with her own interpretation of the star to the exhibition, which opened with a party on Monday, September 11. The designers’ star interpretations were exhibited throughout the week in various places across Zorlu Performance Arts Center. 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul transfer vehicles – 20 units Mercedes-Benz C-Class cars - were on the streets of Istanbul throughout the week to facilitate the guests’ arrival at the venue. The vehicles made more than 12,000 km in total on the streets of Istanbul, and took MBFWI’s VIP guests to runway shows and presentations in premium class comfort. 

Şükrü Bekdikhan, Director of Mercedes-Benz Passenger Cars Turkey, expressed his thoughts about the tenth season, and said, “We have successfully left behind the tenth Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, which featured a rich program. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, as Turkey’s only officially endorsed fashion event, continues to extend its support to Turkish designers and the talents of the fashion world both in Turkey and the international arena. In addition to the runway shows and presentations, various fashion-related events also offered guests the opportunity to experience a multi-dimensional fashion week. Numerous events including the vision and trend seminars by WGSN, one of the world’s most prestigious trend forecasting agencies, Istanbul Moda Academy’s fashion talks and workshops on a variety of fashion topics, and a panel session moderated by Ece Sükan, one Turkey’s international fashion ambassadors, filled the event calendar. As we celebrate the 50th anniversary of Mercedes-Benz Türk, we continue to proudly support the Turkish fashion industry in the tenth season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, which offers an integrated platform that provides promotion and communication, as well as sales opportunities for brands and designers, and to crown this special occasion with a very meaningful exhibition.”

Mercedes-Benz Lounge, the popular meeting point of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, hosted over 6,000 guests throughout the week. While guests found the opportunity to take a break and enjoy the offerings by Mercedes-Benz in between runway shows and presentations, Mercedes-Benz Lounge also featured a giant screen that showed compilations of looks from the Turkish fashion world all week long.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568