Yaz sıcaklarında doğru nevresim seçin

Yüzde 100 pamuktan üretilmiş, nefes alma özelliğine sahip pamuk saten nevresimler ile sıcak yaz gecelerinde deliksiz uyuyun

Yaz sıcaklarında doğru nevresim seçin

Yaz sıcaklarında deliksiz bir uyku özlemi çekenlerin, nevresim takımlarını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Sentetik, polyester gibi hava almayan kumaşlardan üretilen nevresimler, hem uyku kalitesini hem de sağlığı olumsuz etkiliyor. İdeal bir uyku için önerilen nevresimler ise, yüzde 100 pamuktan üretilmiş, hava geçirme özelliğine sahip pamuk satenler. 


Yaz sıcaklarının etkisini artırdığı bu günlerde, gece uyumak zorlaşmaya başladı. Tüm pencereler açık olmasına ve en ince yatak kıyafetleri tercih edilmesine rağmen birçok kişi, deliksiz bir uykunun özlemini çekiyor. Bu duruma sıcaklar kadar, kalitesiz nevresimler de yol açıyor. Hava geçirme özelliği olan kumaşların tercih edilmesi gerektiğini söyleyen b’linen’ın kurucusu Banu Kızıltoprak, pamuk saten nevresimler ile en sıcak yaz günlerinde bile rahatlıkla uyunabileceğinin altını çiziyor.


Pamuk saten nevresimler ile sağlıklı ve kaliteli uyku

b’linen markası altındaki tüm ürünlerin, kaliteli ve sık dokunmuş yüzde 100 pamuktan üretildiğini ifade eden Banu Kızıltoprak, “Hava geçiren, doğal kumaşlar, nevresim için idealdir. Bu özelliğe sahip pamuk saten, nemi çeker ve bu sayede teri emer. Sağlık açısından uygun olmasının yanı sıra, yumuşak dokusu sayesinde rahatsızlık hissini ortadan kaldırarak kaliteli bir uyku sağlar” diyor.

Renklerde pastel tonlar
Parlak, yumuşak, pürüzsüz dokuları ile pamuk saten nevresimlerin, sağlıklı olmalarının yanı sıra yatak odalarının tüm havasını değiştirdiğini de söyleyen Banu Kızıltoprak’ın yaz ayları için renk önerileri ise, mavi, gri, ekru, beyaz, kum beji ve pudra gibi pastel tonlar.


b’linen hakkında:
Şık ve kaliteli tasarımlarıyla huzur dolu uykular sunan b’linen, 2015 yılında Banu Kızıltoprak tarafından kuruldu. b’linen’ın çarşaf, yastık kılıfı, nevresim ve nevresim takımından oluşan ürün yelpazesinde altı farklı model ve 21 farklı renk seçeneği bulunuyor. b’linen’ın tüm ürünleri 200 iplik pamuk satenden üretiliyor. b’linen koleksiyonu www.blinen.com adresinde satışa sunuluyor.Demet YILMAZ


 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568