Barış Kurbal Bespoke’da smokine farklı bakış

Barış Kurbal’ı farklı kılan ise; smokinlerinde kuşak yerine yelek tercih etmesi ve el yapımı aksesuarlar kullanması…

 Barış Kurbal Bespoke’da smokine farklı bakış
Özenle seçilmiş malzemelere ve en kaliteli kumaşlara hayat veren, alanında uzman terzilerle çalışan Barış Kurbal, Barış Kurbal Bespoke ile özel dikim smokinlerini maskülen giyim tarzını seven kadınlar ve şıklığına önem veren erkeklerin beğenisine sunuyor.

Barış Kurbal’ı farklı kılan ise; smokinlerinde kuşak yerine yelek tercih etmesi ve el yapımı aksesuarlar kullanması…

Özel dikim kıyafetlerde, davetin verildiği yerden konsepte partnerin elbisesinden ve vücut yapısına kadar kişiyi zarif gösterecek tüm detayları belirli bir harmonide sunan Barış Kurbal Bespoke, smokin ve frağa getirdiği yeniliklerle de dikkatleri üzerine çekiyor. Samimi bir çabayla, alanında usta terzilerin elleriyle dikilen smokinlerin aksesuarlarında kişiye özel detayları vurgulayan Barış Kurbal, kuşak yerine kullandığı yelekler ile smokine farklı bir bakış açısı getiriyor. Smokin ile birlikte yelek kullanımı konusunda ipuçları da veren Kurbal; “1860 yılından beri erkeklerin davetlerde tercih ettiği geleneksel elbisesi olan smokin, her 20 – 25 yılda bir formunu değiştiriyor. Son dönemde ise kuşak kullanımı yerini yeleklere bırakıyor”

Barış Kurbal Bespok ile birlikte 1990 yılından itibaren klasik haline gelen siyah smokin yerini gece mavisine bırakıyor. Beyazdan bordoya renk seçenekleri, ekoseli, çizgili ve kendinden desenli kumaşlar bu yıla damgasını vuruyor. Barış Kurbal Bespoke özel smokinlerini tercih eden smokin tutkunları, saf yünden imal edilmiş hafif yumuşak kumaşlar; Lana kumaşı, Mohair ve yün karışımı, kadife ve kaşmir smokinde kendilerini daha rahat hissediyor. 

Smokinde yelek kullanmanın birkaç ipucu

Tek düğmeli smokin tercih edenler mutlaka yelek kullanmalıdır. Amaç; ceket düğmesi ile pantolon belinin arasında kalan beyaz gömlek kumaşını gizlemektir.
Smokin ceketinizin astarında kullanılan rengin yeleğin sırtındaki astar ile eşleşen renkte olmalı. 
Yeleğin daha keskin ve daha benzersiz bir görünümü olmalı. Yeleğin bedeniniz ölçülerine uygun ve orantılı dikilmiş olmasına dikkat edin. Yeleğiniz ceketinizi iliklediğinizde olduğu gibi oturduğunuzda ve ayakta zaman geçirdiğinizde de iyi ve size fit durmalı.  
Yelek ile kuşak birlikte kullanılmamalıdır. 

Smokininizi aksesuarlarla tamamlayın

Barış Kurbal Bespoke, aksesuarlarda da oldukça iddialı. Kol düğmelerinden cep iğnelerine, kravatlardan papyonlara, fularlardan kişiye özel gözlüklere oldukça geniş bir yelpaze sunuyor.  Kıyafetlere uyum sağlayan kişiye özel gözlük, kol düğmesi, cep iğnesi, kravat ve papyon desenleri ise tamamen Barış Kurbal’a özel. Tamamen el yapımı kol düğmeleri ve cep iğnelerinde, swarovski veya oniks taş kullanılıyor. İpek kumaşlardan tercih edilen kravat ve papyonlar ise özel kumaşlarla dikilerek elde hazırlanıyor.


Profesyonel kadro

Barış Kurbal Bespoke’ta görevli terziler kadın ve erkek giyim olarak ikiye ayrılıyor. Alanında uzman isimler ile yola çıkan marka, küçük yaşlardan beri geleneksel yöntemlere bağlı, ustasına ömür boyu saygılı, disiplinli, iş ahlakı ile çalışan her biri en az 40 yıldır bu mesleği yapan 55 yaş üzeri zanaatkarlar ile çalışıyor. 


www.yakamozyakut.com / İstanbul / Özge Kırkpınar YILMAZ
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568