İvana Sert Erkek Oldu!

İvana Sert İzmir’de kendisinin tasarladığı erkek kıyafetiyle podyuma çıktı.

İvana Sert Erkek Oldu!

Moda ikonu İvana Sert erkek giyim markası Torres’in İzmir’deki damatlık kıyafet üreten fabrika açılışında düzenlenen defilenin finalinde erkek kıyafeti giyerek erkek mankenler ile podyuma çıktı. Kendisinin tasarladığı “maskülen” tarzdaki kıyafeti ile defilenin adeta yıldızı oldu.

Türkiye’nin önde gelen tekstil firması Erkaya Group, İzmir’de bin kişiyi istihdam edecek “Torres Cerimonia” fabrikasının açılışını politika, siyaset ve ünlü yıldızların katılımı ile yaptı. İzmir Gaziemir’de açılan fabrikanın açılışını İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir AK Parti milletvekili Hüseyin Kocabıyık, eski içişleri bakanı Abdülkadir Aksu ve eski tarım bakanı Kutbettin Kuzu birlikte yaptılar.

Vatan Şaşmaz’ın sunuculuğunda ve Fashion TV Türkiye temsilcisi Enis Onat’ın organize ettiği açılışa çok sayıda davetli katılırken ünlü sanatçı Küçük Emrah’ta davetliler arasındaydı. 


İvanalı damatlık defilesi ilgi gördü…

Açılışta fabrika içine özel olarak kurulan defile alanında Torres Cerimonia markası adı altında üretilen ve bu yılın modasının çizgilerinden oluşan damatlık defilesi yapıldı. Birbirinden değişik modellerdeki damatlıklar davetliler tarafından ilgi ile izlendi. Küçük Emrah defileyi eski içişleri bakanı Abdülkadir Aksu ve eski tarım bakanı Kutbettin Kuzu birlikte izledi.


Defilenin finalinde ise podyuma moda ikonu ve TV yıldızı İvana Sert çıktı. Torres’in yönetim kurulu üyesi ve tasarımcısı Serdar Çakırlı ile birlikte kendisinin tasarladığı siyah maskülen tarzdaki erkek kıyafeti ile defilenin finalini yapan İvana’ya erkek mankenler de eşlik ettiler.


Erkek kıyafeti ile dikkatleri üzerine çeken İvana Sert defile sonunda objektiflere poz verirken Erkaya Group Ceo’su Süleyman Kaya ile birlikte “Önümüzdeki dönemde maskülen yani kadınlara yönelik erkek giyim tarzında kıyafet tasarımları ile bu tarzı seven hanımlara hitap eden kıyafetler yapabiliriz. Ben maskülen tarzı çok seviyorum” dedi. Süleyman Kaya ise “İvana erkek tarzı kıyafeti bizim defilede giydi. Artık hanımlar bu sene bu tarzı moda olarak benimserler” dedi.

Maskülen nedir?
Maskülen kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransızca'da “masculin” diye geçmektedir ve anlamı "Erkek" demektir. Fakat “Maskülen” kelimesi birde moda terimi olarak kullanılmaktadır. Modada "Erkek kıyafetinin bayan için tasarlanmış hali olan kadın giysisinin giyilmesi modasına" verilen isimdir.


www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Caner BUDAK

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568