MBFWI Fall 2018 Lug Von Siga

Aybike Aydınlar /İSTANBUL- Kaosun içinde bir dinginlik an’ı...

MBFWI Fall 2018 Lug Von Siga
HABERİN GALERİSİ
The LUG VON SIGA 2018

The LUG VON SIGA 2018

Bugüne kadar hazırladığı koleksiyonlarda ilham aldığı kişileri İstanbul ile harmanlayan Gül Ağış; Meksika’dan esinlendiği Frida Kahlo koleksiyonunun ardından Agatha Cristie’yi de aynı şekilde İstanbul’a taşımıştı.

Şimdi de Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu için Kyoto’yu İstanbul’a getiriyor.  

Lug Von Siga Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunun çıkış noktası, kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış’ın Kyoto seyahati esnasında ziyaret ettiği geleneksel Zen bahçeleri. Tasarımcı, geleneksel unsurları bünyesinde barındıran Türk ve Japon kültürünü koleksiyon parçalarındaki detaylara yansıtıyor. 
Her iki kültürün birleştirici ve ayırıcı özellikleri, markanın kendine has silüetleri ve kumaş kombinasyonlarında bir araya gelerek simetrik formları Japon-Türk desenleriyle buluşturuyor.

70’li yılların sonu, 80’lerin başına gönderme yapan formlar, mat ve parlak yüzeylerin iç içe geçtiği eklektik dokular oluşturuyor. Koleksiyon parçaları, ince süslemelerle modern bir form oluştururken, aynı zamanda hikayesiyle de Lug Von Siga markasının DNA’sını yansıtıyor.

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin makyajını NARS Cosmetics, saç tasarımlarını ise Makas ekibi yapıyor. Defilenin stylingi Hakan Bahar, müziği de Zozo imzasını taşıyor.. 


A moment of serenity in the midst of chaos...

Designer Gül Ağış blends elements of her inspirations with characteristics of Istanbul as we have seen in her previous presentations of the Frida Kahlo collection inspired by Mexico and later Agatha Christie in Istanbul. She is now bringing Kyoto to Istanbul for the Fall/Winter 2018 collection. 
The starting point for the Lug Von Siga Fall/Winter collection was the traditional Zen gardens, which founder and creative director Gül Ağış visited during her trip to Kyoto. The designer reflects the traditional elements of Turkish and Japanese cultures on the details of collection pieces. 

1

She takes elements that coincide and differ in the two cultures and fuses them into the brand’s unique silhouettes and fabric combinations, combining symmetric forms with Japanese-Turkish prints. The forms that bear references to late seventies and early eighties create eclectic textures on the juxtapositions of matte and shiny surfaces.

The collection pieces create a modern form with delicate embellishments while their story reflects the brand DNA of Lug Von Siga.

The runway show is choreographed by Öner Evez, makeup provided by NARS Cosmetics, hair by the Makas team, styling by Hakan Bahar and music by Zozo. 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568