“Mercedes-Benz presents Sudi Etuz”

Ezgi Yıldız Kefeli -Gökçe Algan/İSTANBUL- Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek.

“Mercedes-Benz presents Sudi Etuz”

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un on birinci sezonu, 27-30 Mart 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek.

22 yılı aşkın süredir Londra, Sydney, Tokyo, Miami gibi dünyanın önde gelen moda haftalarıyla isim sponsorluğundan işbirliklerine farklı projelere imza atan Mercedes-Benz, isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da ilk sezonundan itibaren bir tasarımcıyı belirleyerek, seçilen tasarımcının defilesini sunuyor. 

Bu doğrultuda 5 senedir kesintisiz devam eden bu projenin yeni sezonunda Mercedes-Benz Türk koleksiyonlarını düzenli olarak MBFWI çatısı altında sergileyen, Türkiye'nin son yıllarda en çok konuşulan tasarımcıları arasında öne çıkan genç tasarımcı Şansım Adalı'nın markası Sudi Etuz'un Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Sudi Etuz" ismiyle sunacak. Tasarımcı, Sonbahar/Kış 2018 sezonunda daha önceden sunduğu "Dünya" ve "Okyanus" koleksiyonlarının devamı niteliğinde bir koleksiyon sergileyecek. “Mercedes-Benz presents Sudi Etuz” Sonbahar/Kış 2018 defilesi 29 Mart Perşembe akşamı saat 19:00'da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek. Tasarımcı Şansım Adalı, ‘’Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 11. sezonunda Mercedes-Benz Türk tarafından desteklenmek, şimdiye kadar yaptığım çalışmaların en güzel meyvesi diyebilirim. Bundan dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım. Bu benim için, çok büyük bir onur ve gurur kaynağı. 11. sezonda Mercedes-Benz tarafından desteklenen kişi olmak aynı zamanda da ciddi bir sorumluluk duygusu hissettiriyor. Bana her zaman inanan ve güvenen insanları mahcup etmemek adına elimden gelenin en güzelini yapacağım." sözleriyle Mercedes-Benz'in desteğinin kendisi için önemini vurguladı.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan ise “Mercedes-Benz Türk olarak, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk sezonundan bu yana sektörün yaratıcı isimlerine kesintisiz destek vermekten ötürü mutlu ve gururluyuz. Bugüne dek sırasıyla Türk modasının başarılı tasarımcıları Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış (Lug Von Siga), Hande Çokrak (Maid in Love), Gülçin Çengel Deniz ve Begüm Berdan (DB Berdan) ve Başak Cankes'i (Bashaques') destekledik. Bu sezon ise tasarım kariyerinde hem girisimci bir figür olarak öne çıkan, hem de kendine özgü tasarım dili ile dikkat çekici bir Sudi Etuz stilini kısa sürede akıllara kazıyan Şansım Adalı'nın markası Sudi Etuz'u sunuyoruz. Farklı disiplinlerden ilham alarak beslenen bir tasarım diline verdiği önemle Mercedes-Benz'in temel değerlerini paylaşan Sudi Etuz ile markamızın bir araya gelmesi bizim için de heyecan verici bir işbirliği.” sözleriyle bu işbirliğinin Mercedes-Benz Türk için önemini vurguladı. 

Sudi Etuz'un maskülen, sert ve asi kızlar için tasarlanan Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu rock şıklığı yansıtan detaylara yer veriyor. Gittikçe artan kadına şiddet haberlerinden etkilenen tasarımcı, koleksiyonunu güçlü, kendine inanan, devamlı yeni fikirler üreten, kendi ayakları üzerinde durabilen, gerek hendi haklarını, gerekse başkalarının haklarını korkusuzca savunabilen kadınlara ithaf ediyor. Özellikle öğrencilik yıllarında sıklıkla dinlediği Mor ve Ötesi'nin "Dünya Yalan Söylüyor" albümünden esinlenen tasarımcı Şansım Adalı, bu albümden kimi şarkıların sözlerini koleksiyondan bazı parçalara da yansıtıyor.

Sudi Etuz'un yaratıcısı Şansım Adalı 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2004-2005 akademik yılını Brüksel’de geçirdi ve bu süre içinde Antwerp’te çizim derslerine ve workshop’lara katıldı. 2006 yılında tamamladığı Fransızca eğitiminin ardından LaSalle Akademi İstanbul’da Moda Tasarımı diploma programına başladı. Sudi Etuz markası ile ilk kadın giyim koleksiyonunu 2009 yılında sunan Şansım Adalı, 2010 yılında kendi markasının yanısıra yeni kuşak Türk tasarımcıların koleksiyonlarına da askılarında yer veren; çeşitli sergi ve deneysel sunumlara ev sahipliği yapan Kumpanya62 adlı konsept mağazasının kapılarını açtı. Tasarımcı, Sudi Etuz markasıyla romantik, feminen ve zarif çizgide duran kadınları yaratmayı hedefliyor. 

***

“Mercedes-Benz presents Sudi Etuz” 

The 11th season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul will take place on March 27-30, 2018 at Zorlu Performance Arts Center (PSM). Mercedes-Benz, the title sponsor of major fashion weeks around the world including London, Sydney, Tokyo and Miami and collaborator in several projects for more than 22 years, continues to choose successful designers to present since the first season of Istanbul fashion weeks that it has been title sponsoring.

In the new season of this project, which has been running for five years, Mercedes-Benz Türk will support Şansım Adalı, a young designer who has been regularly presenting her collections during MBFWI and winning critical acclaim among Turkish designers, and the Fall/Winter 2018 collection of her brand Sudi Etuz in a runway show titled “Mercedes-Benz presents Sudi Etuz”. The designer’s Fall/Winter 2018 collection follows in the footsteps of her previous collection “Earth and Ocean”. “Mercedes-Benz presents Sudi Etuz” Fall/Winter 2018 runway show will take place on Thursday, March 29 at 7.00 pm at Zorlu Performance Arts Center. Designer Şansım Adalı emphasized the significance of Mercedes-Benz’s support for her, “Being presented by Mercedes-Benz Türk in the 11th season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul is the best fruit of all the hard work I have put in so far. And for that, I am delighted and excited. This is a great honor and pride for me. Being the person that Mercedes-Benz has chosen to present in its 11th season also brings serious responsibility. I will do my very best not to let down all the people who have always trusted and believed in me.” 

Şükrü Bekdikhan, Executive Board Member, Mercedes-Benz Türk Passenger Cars underlined the importance of this collaboration and said, “We at Mercedes-Benz Türk have been proudly presenting and supporting creative names of the industry since the first season of Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul. To date, we presented the runway shows of young and talented designers Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış, Hande Çokrak, Gülçin Çengel, Deniz and Begüm Berdan (DB Berdan) and Başak Cankeş (Bashaques'), respectively. This season, we will present Sudi Etuz, the brand of Şansım Adalı, who stands apart as an entrepreneur in her design career and has quickly made a mark with the compelling Sudi Etuz style in a short period of time. We are very excited to collaborate with Sudi Etuz, a brand that shares the key values of Mercedes-Benz with a design philosophy that draws inspiration from various disciplines.” 
The Sudi Etuz Fall/Winter 2018 collection, designed for masculine, tough and irreverent young women gives clues of rock-chic in details. Influenced by increasing news of violence against women, the designer dedicates her collection to strong, self-confident women who constantly generate new ideas, stand on their own feet and fearlessly defend the rights of others as well as their own. The designer draws inspiration from the ‘Mor ve Ötesi’ album ‘Dünya Yalan Söylüyor’, which she loved listening to during her school years, and occasionally reflects the lyrics of some songs from this album on her creations.

Şansım Adalı, the creator of Sudi Etuz (born 1982, Istanbul) graduated from the Department of Translation and Interpretation at Bilkent University and spent the 2004-2005 academic year in Brussels, also attending drawing courses and workshops in Antwerp. After completing her education in French linguistics in 2006, she started the Fashion Design Diploma Program at Lasalle International Academy in Istanbul. Adalı presented the first women’s wear collection of her brand Sudi Etuz in 2009. Şansım Adalı opened Kumpanya62 in 2010 as a concept store in Nişantaşı to offer her own creations as well as collections of new generation Turkish designer and to host various art exhibitions and experimental presentations. The designer’s aim with the Sudi Etuz brand is to create a romantic, feminine and elegant look for women. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568