Sultanlar Sabancı Olgunlaşma Enstitüsünde

Cumhuriyet’in 92. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde podyumda yürüyecekler..

Sultanlar Sabancı Olgunlaşma Enstitüsünde

 

Cumhuriyet’in 92. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, Teamplay ve Asil Çağıl Event Office Organizasyon tarafından düzenlenen, İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nün ev sahipliğinde  ve  Bilfen Yayıncılık’ın katkılarıyla gerçekleşecek  ‘Geçmişten Geleceğe Cumhuriyet’ defilesinin koreografi ve danslarını ünlü koreograf Asil Çağıl’ın yapacağı muhteşem defilede Türkiye’nin ünlü mankenleri podyumda yürüyecek.


Pelin Suade, Tuğçe Sarıkaya, Sanem Balcı, Yağmur Ayaz, Gamze Balım, Yelda Kara, Gözde Coşkun,  Özlem Karaoğlu, Tuğçe Aral, Jenya Krivenko, Olga Fabi, Chantal Brujin, Seviye İkbal Tulgar, Hande Aras, Marina Federenko gibi ünlü modellerin podyuma çıkacağı defilede,   iş ve cemiyet hayatının tanınmış simaları da bir araya gelecek.

Gözde Coşkun

Cumhuriyet’in 92. yaşına yaraşır bir şekilde, Bilfen Yayıncılık’ın katkılarıyla gerçekleşecek   olan etkinlikte, Atalarımızdan devralınan tarihi mirası, gelecek kuşaklara aktarabilmeyi hedefleyen defilenin koleksiyonu Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nün tasarım atölyelerinde aylar süren hazırlık sürecinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda izleyicilerin karşısına çıkacak. 

Jenya Krivenko

Geçmişten bugüne taşınan geleneksel motiflerin beğeniye çıkacağı organizasyonda program Osmanlı döneminde başlı başına bir sanat ve iş kolu olan, çoğu zaman renklerin suyla dansı olarak adlandırılan Geleneksel Türk Ebru Sanatı gösterisi ile başladı. İsteyen davetlilerin  kendi ebru çalışmalarını da yapmalarına olanak sağlanan gösteri izleyenlerin beğenisine sunulacak.


Pelin Suade
Davetliler gece boyunca Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü içinde bulunan müze ve tasarım atölyelerini de rehber hocalar eşliğinde gezme imkânı bulacaklar.

Beylerbeyi Musiki Cemiyeti Korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği parçalardan oluşan kısa bir dinleti ile devam edecek gece, koreografisini  ünlü koreograf Asil Çağıl’ın üstlendiği ‘Geçmişten Geleceğe Cumhuriyet’ defilesi ile son bulacak. İzleyicilerin beğenisine sunulacak geçmişten günümüze geleneksel motiflerden oluşan koleksiyonu taşıyacak mankenler,  defilenin finalinde sahneye, kıyafetlerin yaratıcısı Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü hocaları eşliğinde çıkacaklar. 


www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Asil ÇAĞIL

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568