Çocuklar bu sürprizlere bayılacak!

Çocukların en sevdiği tatlıların başında muhallebi gelir.

Çocuklar bu sürprizlere bayılacak!

Birçok kişinin çocukluk anılarında, evde pişen muhallebinin başında bekleyip tencerenin dibini kaşıklamak vardır!

Kokusuyla çocukluğumuza götüren bu lezzet, Özsüt’ün maharetli ustalarının elinde adeta yeniden yorumlandı. Sakız Adası’nın mis kokulu sakızı ve günlük çiftlik sütüyle hazırlanan, Ege’nin hafif lezzeti Sakızlı Muhallebi ile çocuklar yeni bir tatlı keşfedecek. Bu muhallebinin çilek, yaban mersini, böğürtlen ve frambuaz ile lezzetlendirilmiş hali Orman Meyveli Muhallebi, çocuklarına meyve yedirmekte zorlanan annelerin favorisi olacak. Tel kadayıfın keşkül ile mükemmel birleşimiyle ortaya çıkan Kadayıflı Muhallebi ise, çıtır çıtır kıvamıyla çok sevilecek.

Çocuklar bu sürprizlere bayılacak!
Özsüt’ün nesiller boyu içeriği değiştirilmeyen alametifarikası Kazandibi, karamelize edilerek hazırlanan yanık kısmıyla; Tavukgöğsü, tatlı ve tavuk eti parçalarının bir arada olmasıyla; Keşkül, badem tadıyla; Fırın Sütlaç, kızarmış üst kısmına batırılan kaşıktan fırlayan lezzetiyle çocuklara enfes ve bir o kadar da sürpriz tatlar sunacak.

Günlük ve en taze çiftlik sütü, pirincin özel değirmenlerde öğütülmesiyle elde edilen sübye ve Anadolu’nun dört bir yanında dalından toplanmış meyveler ile hazırlanan Özsüt tatlılarının lezzet sırrını, çocuklar da küçük yaşlardan itibaren keşfedecek.


Başak Tanses


 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568