Anadolu Ateşi

20 Kasım'da Moskova'da...

Anadolu Ateşi
Türkiye’nin en başarılı dans grubu olan ve dünyada en büyük üç grup arasında yer alan “Anadolu Ateşi Dans Topluluğu (Fire of Anatolia) Rusya’ya gelecek. Rusya seyircisini “Troya” ismini taşıyan yeni bir Türk gösterisi ile heyecanlı buluşma bekliyor. Bu zarif gösteri, Akdeniz Bölgesinin değişik yörelerinden yüzlerce dans ve müzik geleneğini harmanlamakla kalmayıp Karadeniz, Ege Denizi, Basra Körfezi, Arabistan’ın doğusu ve Orta Asya’dan da esintileri bir araya getirmiş.

Artistler, gücü sınırsız tanrılar ve kahramanlara bürüneceklerini ifade ettiler. Seyircilerin önüne sadece savaşçı ve şanlı kişiler olarak boy göstermeyeceklerini, ayrıca seven ve acı çeken kahramanları da canlandıracaklarını sözlerine eklediler. Gösteride 70 artist ve dansçı rol alacak. Dans şöleni Rusya’da kasım ayında gösterimde bulunacak. Turne, Voronej, Samara, Ekaterinburg, Perm, Tümen, Nijniy Novgorod, Rostov na Donu, Krasnodar olarak devam edecek. Tabii ki, grubun Moskova ve Sent Peterburg’da da temsilleri olacak.

Dünyada 85’in üzerinde şehirde gösteri gerçekleştiren “Anadolu Ateşi” grubunun başkanı Mustafa Erdoğan. Grup, Giness Rekorlar Kitabında iki rekora sahip- biri, dakikada 241 pa’lık en hızlı dans rekoru ve ikincisi, Ereğli’de gerçekleşen gösterisinde 400.000 seyirci ile en kalabalık seyirci rekoru.

Gösteri Moskova’da 20 Kasımda, Sent Peterburg’da ise 23 Kasımda yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2012, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568