Arsu Sahne Bahar Konserleri

Pelin Pehlivan/İSTANBUL-Samimi ve enerji dolu konserleri ile mest ediyor

Arsu Sahne Bahar Konserleri

Arsu Sahne dört yıldır yetenekli öğrenciler ile ustaları aynı sahnede bir araya getiriyor.

İstanbul'un alternatif butik salonlarından Arsu Sahne bugüne kadar birçok yetenekli genç yıldızla, Ayşegül Sarıca, Jerfi Aji, Metin Ülkü, Eun Young Kim, Ivan Yanakov, Toros Can gibi birçok usta sanatçıyı bir araya getirerek başarıyla ağırladı.

Ayrıca konserlerin ardından yapılan mini söyleşiler özellikle öğrenciler ve aileleri tarafından büyük ilgi görüyor. Arsu Sahne’de yapılan mini söyleşiler, dinleyicilere merak ettikleri soruları sorabilecekleri, sanat eğitiminde karşılaşılan zorlukları paylaşabilecekleri ve ilham alabilecekleri bir ortam da sağlıyor.

Hem yurt dışından hem de yurt içinden taleplerin kabul edildiği, genç yeteneklerin yoğun ilgi gösterdiği ARSU Sahne 4. sezonunda Bahar Konserleri ile yine dopdolu. 4.Sezonun da  iki ay sürecek Bahar Konserlerinde yeni yıldız solistler, gruplar ve sürpriz isimler yer alıyor. 

• 30 Mart Cuma 18.00’de Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında Trio Turkuvaz grubu romantik dönem bestecilerin eserleriyle dinleyicilerinin karşısına çıkıyor.

Aynı konservatuvar yıllarını paylaşan, birlikte orkestra ve oda müziği konserleri veren Trio Turkuvaz, flütte Ayla Emanet, kemanda Mehmet Yasemin ve piyanoda İnci Yakar Birol Geç Romantik Dönem Bestecileri ile romantizmden modern döneme geçiş temalı ara bir döneme dikkat çeken repertuvarlarıyla klasik müzik severlerin karşısına çıkıyor. Konser programında M. Bonis, J.Ibert, F. Doppler, C. Chaminade, S. Rachmaninoff, N. Rota'nın eserlerini seslendirecek olan Trio Turkuvaz üyelerinden Mehmet Yasemin öğretim üyesi, İnci Yakar Birol Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ n da doçent, Ayla Emanet ise Almanya’nın Nordrhein-Westfalen eyaletindeki birçok farklı okulda flüt öğretmenliği ve orkestra müzisyeni olarak çalışmalarına devam ediyor. Bilet fiyatları yetişkin 40 TL öğrenci 30 TL’dir. Biletler  Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebiliyor. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ dan ulaşabilirsiniz.

• 31 Mart Cumartesi 18.00’de Genç yetenek Işılsu Coşkuner, hazırladığı repertuar ile Arsu Sahne’de!

2001 doğumlu genç yetenek Işılsu Coşkuner piyano eğitimine altı yaşında Aytaç Rızaguliyeva ile başladı.  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda aldığı eğitimi kendi isteği ile bırakan Işılsu Coşkuner, Ali Darmar ve Ayşegül Sarıca ile çalışmalarına devam etti. Almanya/Düsseldorf'ta Robert Schumann Musikhochschule'de Junior bölümüne kabul edilerek iki sene boyunca Prof. Barbara Szczepanska ile yoluna devam eden Işılsu, 2017 yılından beri Prof. Gülnara Aziz ile piyano çalışmalarını sürdürüyor. Halen İstanbul Erkek Lisesi'nde eğitimini sürdüren genç yetenek piyanonun duayenlerinden Gülsin Onay, Hüseyin Sermet, Prof. Dominique Merlet, Prof. George Kern ve Prof. Andreas Weber'in ustalık sınıflarına da katılmış. İlk ödülünü 13 yaşındayken Pera Uluslararası Piyano Yarışması'nda alan üçüncülüğe layık görülerek almaya başlayan alan Işılsu Coşkuner , 14 yaşında Almanya/Meiningen'deki Uluslararası Hans von Bülow Piyano Yarışması'nda yine üçüncü olmuştur. Resitalinde Johann Sebastian Bach, Ludwig Van Beethoven, Frederic Chopin eserlerini seslendirecek olan Işılsu Coşkuner’in konseri ücretisiz olup, rezarvasyon ve detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

• 1 Nisan Pazar 18:00’de Ilgın ÜLKÜ & Metin ÜLKÜ, Barok, Klasik, Romantik ve Çağdaş eserlerden oluşan çok renkli ve özel bir repertuar ile Arsu Sahne’nin samimi ve sıcak ortamında dinleyicileri ile buluşuyor.  

1993 yılında İstanbul'da doğan Ilgın Ülkü ilk müzik çalışmalarını anne ve babası Arzu Temizer ve Metin Ülkü ile başlamıştır. Eğitimine halen Hfk Bremen keman bölümünde devam eden Ilgın Ülkü, MSGSÜDK Gençlik Orkestrası, Camerata Saygun Oda Orkestrası, Kopuz Oda Orkestrası, Klassische Philarmonie Nordwest Orkestrası ve Kammerensemble Konsonanz ile solist olarak konserler vermiştir.

Ülkemizin usta piyano icracılarından Metin Ülkü günümüze kadar çok sayıda öğrenci yetiştirmiş, birçok müzik yarışmasında jüri üyesi olarak yer almış, birçok festivalde masterclass çalışmalarıyla gençlere yön veren önemli değerimizdendir. Çağdaş Türk Bestecileri’ nin eserlerini ağırlıklı olarak seslendirdiği konserlerini sürdürmekte ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Profesör Öğretim Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bilet fiyatı yetişkin 50 TL öğrenci 40 TL’dir.
Biletler  Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebiliyor.
Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 01:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568