Basemode Records’un yeni yeteneği! “KHONTKAR”

 Sony Music Türkiye’nin aktif ve güçlü “Rap Müzik/ Hip Hop” label’ı “Basemode Records” sevilen müzisyenlerin yanı sıra; bünyesine yeni yetenekler katmaya devam ediyor.

Basemode Records’un yeni yeteneği! “KHONTKAR”

Mode XL, Server Uraz, Kamufle, Kamufle Moral Band, Tankurt Manas, Ozbi, Aga-B, Ados gibi başarılı isimlere bugün bir yenisini daha ekleyen Basemode Records müziğin rap dalını hızla ele geçiriyor!

KHONTKAR KİMDİR?

1991 İzmir doğumlu Khontkar, küçük yaşlarda annesinden edindiği MC Hammer ve Run DMC kasetleriyle kendisini hip-hop kültürünün içinde buldu. İlk kayıtlarını 2004 yılında gerçekleştirdikten sonra bir kaç oluşumda yer aldı. Bir yandan müzik teorisi eğitimi alırken diğer yandan 2008 yılında kendi ev stüdyosunu kurdu ve Türkiye’deki trap müziğin temellerini ekibiyle birlikte atmaya başladı. Hayat şartları dolayısıyla tüm yaşanmışlıkları, müziğinde anlatacak konuları belirlemesinde büyük rol oynadı. 2010 yılında “Crimeland” adında bir albüm yayınladı. Daha sonra albüm serilerini bir süre daha devam ettirdi. Ancal yaptığı müzik Türkiye için o döneme ait olmayan, yepyeni bir tarz olmasından dolayı tam olarak beklenen ilgiyi göremedi. 2012 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nü kazandı. Okul hayatı devam ederken bir yandan albüm serilerini kaydetmeye, bir yandan da tamamı kendine ait olan şarkıları internet üzerinden ücretsiz yayınlamaya devam etti. 2015 yılının başlarında “WHOISTHAT” adında İngilizce sözlerden oluşan bir EP yayınladı. Bunu, ilk defa dijital platformlarda yerini alacak olan LP’si “NOBODI” takip etti...

En son RedKeys Music'in "RedKeyGang la Familia" albümünde duyduğumuz Khontkar, yeni single'ı "Hiçbir Şeyim Yok"u Basemode Records ve Sony Music iş birliğiyle yayınlamaya hazırlanıyor.

Altyapısı Barry Allen'a ait olan çalışmaya Ozan Ozan yönetmenliğinde çekilen video klip de çok yakında sizlerle olacak.

Hazal UZUN

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568