Bugün " Aşk Tutulması " var!

Türk pop müziğinde yepyeni bir isim, yeni bir ses... 

Ankara Devlet Konservatuar Opera / Şan bölümünden dereceyle mezun olan, sonrasında da Serdar Ortaç ile yolları kesişen ve yıllardır sahnede kendisine geri vokalde eşlik eden Merve Demirci, “Aşk Tutulması” ile umutsuz aşıklara tercüman oluyor. 

Sözü ve bestesi Merve Demirci’ye, düzenlemesi ise son dönemde adından sıkça söz ettiren ödüllü aranjör Olcay Demirci’ye ait olan “Aşk Tutulması” duygusal ve içten sözlerinin yanı sıra altyapısıyla da kalplere dokunuyor. Genç sanatçı “Aşk Tutulması”nı “Bazen, insan da ay gibi başkasının etrafında dönerken onun gölgesinde kalır; güneşten ışığını alamaz. Karanlıktır artık orası bilir, yine de dönmeye devam eder ışığa kavuşma umuduyla. Bu duygu durumudur zihnimdeki aşk tutulması.” cümleleriyle anlatıyor.

Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kliplendirdiği çalışması “Aşk Tutulması”nda en doğal haliyle kamera karşısında geçen Merve Demirci’ye klipte milli sporcu Halim Baydur eşlik etti. Maltepe’de terkedilmiş bir fabrikada çekilen videonun çekimleri yaklaşık 15 saat sürdü. Merve Demirci, “Aşk Tutulması”nın fotoğrafları için ise Ece Oğultürk’ün objektifine poz verdi.

Yorumunun yanı sıra, şarkı yazarı kimliğiyle de dikkat çekecek olan Merve Demirci, duygusal çalışması “Aşk Tutulması” ile bugün tüm müzik platformları ve radyolar aracılığıyla dinleyicilerle buluşuyor.

AŞK TUTULMASI
Hiç sebebi yokken neden gider insan?
Kalan aç,susuz,perişan
Orda hava nasıl?
Burda yağmurlar var
Bak gözlerimden damlıyorlar.
Eş dost seni sorar 
Bükerim boynumu
Nasıl derim gitti!
Bozdu huzuru.
Sessizliğim ürkütür
Kopacak fırtına
Çok şey söylüyorum içimden
Hep içimden
Kırsam kıramam seni
Döksem dökemem yüzümü
Bir yangın var derinlerde
Sızlar dururum.
Sorsam soramam
Cevap bulamam gidişine
Bir aşk tutulması sanki
Gizler dururum.


Söz-Müzik:Merve DEMİRCİ
Düzenleme:Olcay DEMİRCİ

Gamze SAKALLILAR

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568