Duru Kurt "Orda Burda"

Şehnaz Gül/İSTANBUL-“Orda Burda” ile müzik dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Duru Kurt "Orda Burda"

Electro-pop tarzında single ve remix çalışmalarına devam eden Duru Kurt, üçüncü single çalışması olan “Orda Burda” yı ise Nisan ayında yayımlayacak olmanın heyecanını yaşıyor. 

Lisans eğitimini Business Studies alanında Bournemouth Uni’de ve yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science’da tamamlamıştır ve DJ’lik alanında uzmanlaşmaya devam ediyor.
Daha çok, yaşanmışlıklar ile bağdaşmayan, hayal gücünden yola çıkmış, arabesk olmayan ve eğlenceli şarkılar yapmak isteyen Duru Kurt sözü, müziği ve aranjesi kendisine ait olan “Orda Burda” isimli şarkısını elektronik dans müziği tarzında hazırladı.
Orda Burda” isimli yeni single şarkısına Hasip Arvas yönetmenliğinde stüdyo klibi çeken Duru Kurt'un video klibi, şarkısının çıkışıyla aynı anda DuruKurt Vevo Youtube kanalında yayında olacak.

DURU KURT
1990 Bandırma doğumludur. Üniversiteden önce, çocukluk ve lise yılları Bandırma'da geçmiştir.

Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda piyano çalarak başlamıştır. Sonradan müziğin limitsiz imkanlarını keşfedemediğini farkederek DAW ve VSTler kullanarak dijital müzik yapmak istemiştir ve bu isteğini profesyonel hayata taşımıştır.

Akademik olarak, lisans eğitimini Business Studies alanında Bournemouth University’de ve yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science’da tamamlamıştır. Aynı zamanda, Türkçe-İngilizce yeminli tercümandır.

İlk single çalışması olan “VIP” Ağustos 2017’de yayınlanmıştır. Ardından Kasım 2017’de ikinci single çalışması olan “Paparazzi” yi yayınlanmıştır. Nisan ayında ise üçüncü single çalışması olan “Orda Burda” isimli elektronik dans müziği tarzındaki şarkısını dinleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 00:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568