Ömer Faruk Tekbilek Ramazan'da Bakırköy'e geliyor

Bakırköy Belediyesi'nin Kültür Sanat alanında öncü olma hedefi Ramazan etkinlikleri ile devam ediyor.

Ömer Faruk Tekbilek Ramazan'da Bakırköy'e geliyor
 Belediye, 40 yıldır ABD'de yaşayan dünyanın birçok ülkesinde verdiği konserler ile büyük beğeni toplayan Ömer Faruk Tekbilek'i ağırlamaya hazırlanıyor.

Bağlama, ney, darbuka, zurna, bendir, def gibi enstrümanları virtüöz derecesinde kullanabilen, bütün toplumların kardeşliğini, bütün kültürlerin iç içe olduğunu ve sadeliğin en yüce hayat felsefesi olduğunu insanlara duyurmayı kendisine misyon edinen usta sanatçı, bu hayat felsefesini müziğine de taşımayı çok iyi bilmiş ve geniş kitlelere ulaşmıştır.

Albümleri de aynı çizgi ve felsefik anlayışla hazırlanmış olmalarına rağmen, yaptığı her albümde farklı soundlar ve farklı ezgileri kendine has yorumuyla sentezleyen müzisyen, bu sayede dünyanın dört bir yanındaki dinleyicilerine, hep farklı tatlar ve farklı keyifler yaşatmıştır. Bugüne kadar “Spy Game (R.Redford,B.Pitt)” gibi birçok Filmde müziklerine yer verilmesi ile çok daha geniş bir müziksever kitlesi, Ömer Faruk Tekbilek ’in müziğiyle tanışma şansını elde etmiştir. Son albümü Alif’i Paul Simon’ın prodüktörü Steve Shehan’la birlikte hazırlayan Tekbilek, bu albümde Yunanistan’ın ünlü seslerinden Glykeria ve gitar virtüözü Jose Antonio Rodriguez’e de yer vererek world müzik tarzında eşsiz bir projeye daha imza atmıştır.

Sanatçı, Bakırköy Belediyesi'nin katkılarıyla 25.07.2014 tarihinde sevenleriyle buluşuyor. Ömer Faruk Tekbilek'in 15 kişilik müzisyen ekibi ile dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşatması bekleniliyor.

Bakırköy Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri 100 bin metrekarelik Botanik Park'ta gerçekleştiriliyor. Oluşturulan Ramazan mahallesinde Ramazan ayı boyunca birçok ünlü sanatçıya ev sahipliği yapıyor.
   


www.yakamozyakut.com İstanbul / Selçuk AKA

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 02:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568