Pırıl Pırıl Bir Yudum

Halk Müziği'mizin sevilen, genç ismi Yudum kariyerinin 6.albümü ile pırıl pırıl parlıyor.

Pırıl Pırıl Bir YudumMüzikram Yapım etiketi ve yapımcılığında, Yüksel Eser ve Volkan Acar'ın prodüktörlüğünde çıkan albümde 13 eser bulunuyor. Sadece türküler değil, ayrıca Yudum'un birbirinden güzel fotoğraflarından oluşan fotoğraf albümü ve sanatçının çekilen ilk klibi olan "Anam Olsaydı'da Pırıl Pırıl da yer almakta...


Şimdiye kadar daha çok bağlaması ile öne çıkan, sağlam türkü yorumları ile hem müzik çevrelerinden, hem de türkü severlerden büyük övgüler alan, hayranlarını hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayan Yudum; bu çalışmasında farklı melodik renkler de kullandı.


"Dünya üzerindeki tüm müzik türlerinin çıkış noktası ortaktır, insandır. Biz yorumcuların işi melodileri yorumlamaktır. Tabii ki hepimiz sesimizin yapısına, yorumumuzun kuvvetine, tekniğimize ve sevgimize göre, bir türde daha fazla yoğunlaşıyoruz. Ben de THM sanatçısıyım, ama "Yorumcuyum? diyorsam, diğer melodileri de yorumlayabilmeliyim."


diyen Yudum; Pırıl Pırıl albümünde zaman zaman arabesk, fantezi, pop, hatta "Yaramaz" isimli parçasının remix inde R&B ve hiphop tınılarını, halk müziğinin ezgileri ile birleştirdi.


Pırıl Pırıl'da ki 13 eserin üç tanesinin "Anam Olsaydı, Kendi Gelsin, Vefasız Yar' söz ve müziği Yudum'a ait. Yudum'un müzisyen babası Davut Tatar da kızına bu albüm için özel olarak bestelediği "Baktı Gözlerime'yi armağan etti ve böylece Yudum da ilk olarak babasının bir eserini seslendirmiş oldu.


Çalışmada ayrıca Mürşit Has'ın "Yaramaz' ve pek çok sanatçının repertuarına katmak için uğraştığı "Güle Güle' isimli türküleri, aynı zamanda Pırıl Pırıl albümünün aranjörü olan Hakan Sunul'un "Yüreği Yaralım'ı, Yücel Öner'in "Üç Bilezik'i, Ali Ekber ve Mihmani Gülbaş?ın "İsterim? isimli eserleri, iki anonim türkü olan "Ömür Bahçesinin Gülü? ile "Bahçe Duvarını Aştım'da yer almakta... Repertuarın son eseri ise; Zeki Duyguluer ve Ali Nazmi Yükselen'in ortak ürünü olan ve Ege türkülerinin tadını taşıyan "Karaova Düğünü'...


Albümün ilk klibi Şile'de Faysal Tokmak tarafından "Anam Olsaydı' isimli türküye çekildi ve klip albüm cd'sine de konuldu.


Eser Sıralaması

1.Anam Olsaydı Söz - Müzik: Yudum - Yönetmen: Faysal Tokmak

2.Güle Güle Söz - Müzik: Mürşit Has

3.Yaramaz Söz - Müzik: Mürşit Has

4.Kendi Gelsin Söz - Müzik: Yudum

5.Yüreği Yaralım Söz - Müzik: Hakan Sunul

6.Bahçe Duvarı Anonim

7.Baktın Gözlerime Söz - Müzik: Davut Tatar

8.Kara Ova Düğünü Söz: Ali Nazmi Yükselen - Beste: Zeki Duyguluer

9.Üç Bilezik Söz - Müzik: Yücel Öner

10.Ömür Bahçesinin Gülü Anonim

11.İsterim Söz: Ali Ekber Gülbaş (EKBERİ) - Müzik: Mihmani Gülbaş

12.Vefasız Yar Söz - Müzik: Yudum

13.Yaramaz ( Remix) Remix: Hakan Sunul

14.Anam Olsaydı ( Klip) Yönetmen: Faysal Tokmak

15.Fotoğraf Albümü Fotoğraflar: Mustafa Kemal DOLAŞIR

 

Yapım  : Müzikram Yapım (www.muzikram.com) 

Yapımcılar :  Yüksel ESER - Volkan ACAR

 Yönetmen : Mustafa ÖZTÜRK

Stüdyo : Sunal Ses Kayıt (www.sunulmuzik.com) - Mastering Hakan SUNUL

Aranjör Kayıt  : Erkan SUNUL

Mix : Erkan SUNUL - Mustafa ÖZTÜRK

Genel Koordinatör : Yeşim ÜNAL

Süpervizör : Özgen KATLAV

Fotoğraf : Mustafa Kemal DOLAŞIR

 


 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2011, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568