Rain Lab’den ilk single: Infatuation

İdil Meşe ve Da Poet, Rain Lab olarak ilk single’larını Noiseist Records’tan yayınladılar. Infatuation ismindeki çalışma pek çok dijital platformdan dinlenebiliyor.

Rain Lab’den ilk single: Infatuation

Yeni dönem müzisyen ve grupların dinleyicilere ulaştığı performans videoları serisi olarak tasarlanan RedBull.com Warm Up’ın geçen yılki katılımcılarından olan İdil Meşe ve Da Poet’in yani Rain Lab’ın ilk single’ları Infatuation’ı Noiseist Records’tan yayınladı. Spotify, i tunes ve soundcloud’da yer alan çalışmanın vokal kaydı Red Bull Berlin stüdyolarında alınmıştı. 


Rain Lab, kendini İstanbul kökenli ama dünya müziği yapan yeni jenerasyon trip hop olarak tanımlıyor. Hikayelerini modern zaman ozanları gibi sakinlikle anlatırken, elektronik müziği de işin içine eklemeyi ihmal etmiyor.

Hip hop DJ’yi ve prodüktörü Da Poet’in nazik ritimleri, şarkı sözü yazarı İdil Meşe’nin uzak ve hüzünlü vokali ve Beril Meşe’nin hisli saksafon riffleri ile birleşiyor ve dinleyiciyi kırılgan ve duygusal yoğunluğu yüksek bir seyahate çıkarıyor.

Rain Lab’in ilk kısacaları ise önümüzdeki aylarda Çağan Tunalı’nın prodüktörlüğünde yine Noiseist Records’dan çıkacak.

Infatuation’ı dinlemek için:

https://www.redbull.com/tr-tr/rain-lab-infatuation-video-izle 
Spotify: https://open.spotify.com/track/3r7jS67g8DzHuXdAP6lDNP 
iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album/infatuation/id1249484808?i=1249484812 
Soundcloud: https://soundcloud.com/rainlab/infatuation 

İdil Meşe Hakkında
Akustik solo projesiyle İngiltere, Almanya, İrlanda, Türkiye ve Amerika’da konserler veren İdil Meşe, Oceanvs Orientalis’in Bar25 Records’dan çıkmış albümü “Indoor Voyager”da yer alan “ The Cube ” şarkısını yazdı ve vokaliyle eşlik etti. “The Cube” Acid Pauli tarafından remixlendi ve uluslararası dinleyiciye ulaştı. İdil Meşe, Oceanvs Orientalis ile 2017’nin sonbaharında kısacalar yayınlamaya hazırlanıyor.

Da Poet Hakkında
Türkiye’deki hiphop kültürünün önemli bir sanatçısı olan Da Poet, solo projesiyle İsviçre, Almanya, İsrail ve Türkiye’de konserler verdi ve Gaslamp Killer, Chinese Man, Mount Kimbie,Araabmuzik, Daedelus, Acid Arab gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı. Da Poet’in 2013 yılında çıkardığı Beattape albümü uluslararası dinleyicilere ulaştı ve 2017’de Beat Tape 2 ’yi yayınladı. Da Poet’in Beat Tape 2 albümünün çıkış şarkısı Harp in Heart, İdil Meşe tarafından tekrar yorumlandı ve Groovypedia kanalından şarkının canlı performansı yayınlandı.
    

Pelin ATEŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568