Sanatçı dostlar klipte buluştu

Merve Bilik - Ünlü sanatçılar Emirhan Kartal ve Uğur Aslan, Gönül Senin Elinden türküsüne klip çekti

Sanatçı dostlar klipte buluştu

Müzisyen ve aktör Emirhan Kartal ile tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Uğur Aslan’ın yolu, sinema filminden sonra bu kez de bir türküde kesişti.

Aşk Dinletir albümünde yer alan Gönül Senin Elinden adlı eserde Emirhan Kartal’a eşlik eden Uğur Aslan, türkünün klibi için de kameraların karşısına geçti.

2016 yılında Aşık Veysel’in hayat hikayesinden esinlenilerek senaryosu yazılan Aşık adlı sinema filminde birlikte rol aldıklarını hatırlatan Emirhan Kartal, “Sanatçı dostum Uğur Aslan, filmde rol almamızın ardından beni kırmadı ve Gönül Senin Elinden adlı anonim eserin icrasında bana eşlik etti. Bu güzel esere klip çekmeyi, albüm çıktığından beri düşünüyorduk. Uğur da yoğun temposuna rağmen klipte rol almayı severek kabul etti ve ortaya çok özel bir çalışma çıktı” dedi.

Yönetmen koltuğunda Ozan Ozan’ın oturduğu klipte Kartal ve Aslan, dertlerini dile ve sazın tellerine döküyor. Klip televizyon kanallarının yanı sıra dijital platformlar üzerinden de izlenebiliyor.


Emirhan Kartal hakkında:
Emirhan Kartal, 7 Temmuz 1988’de İstanbul’da doğdu. Aslen Sivas Kervansaraylı’dır. Erdal Erzincan Müzik Merkezi’nde eğitim alıp, Bağlama Orkestrası ile birlikte yurt içinde birçok konsere katıldı. TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda beş yıl bağlama icracısı olarak görev aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri Bölümü Ses Kayıtları Anabilim Dalı’nda lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını ise Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musikisi Yüksek Lisans Programı’nda tamamladı. 2011 yılında, Özgür Yayınevi tarafından yayınlanan, Türk Müziği Enstrümanlarının Frekans Aralıkları adlı kitap çalışmasıyla Türk Müziği enstrümanlarının yapısal özelliklerinin, frekans aralıklarının, tını analizlerinin ve ses sahalarının incelenmesini, materyalinin oluşturulmasını ve sisteme dayandırılmasını amaçladı.  

2011 yılında A.K. Müzik’ten Dönüş Yolu adlı albümü yayınlandı. 2013 yılında Sırdaşk, 2014 yılında Kerbela, 2015 yılında Aşk Söyletir, 2017 yılında Aşk Dinletir albümleri ise Kalan Müzik etiketiyle çıktı. 

Emirhan Kartal, 2016 yılında Aşık Veysel’in hayat hikayesinden esinlenerek senaryosu yazılan, görme engelli olan Veysel’in, Aşık Veysel olma yolundaki uzun ince yolunu anlatan, senaryosu ve yönetmenliği Bilal Babaoğlu’na ait Aşık adlı filmde başrolde yer alarak Aşık Veysel karakterini canlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568