Serüven "Geçmişin İzler Geleceğini"

Emre Yücelen/İSTANBUL- Gökhan Yazıcı Geçmişin İzler Geleceğini” adlı ilk EP albümünü Yücelen Müzik” etiketiyle yayımladı.

Serüven "Geçmişin İzler Geleceğini"

Müzisyen ve vokal koç Emre Yücelen'in youtube.com/sesegitimi kanalında düzenlemiş olduğu “Ayın Sesi” yarışmasına katılarak, kendi katagorisinde birincilik elde eden Serüven, Emre Yücelen tarafından davet edildi. Stüdyo sohbeti sırasında Emre Yücelen ile yaptıkları akustik düet sonrasında, bu şarkıyı kendisiyle birlikte düet yapma sözü aldı. 

Bu süreçten sonra albüm çalışmalarına başlayan Serüven, “Geçmişin İzler Geleceğini” , “El İnsaf” (feat Emre Yücelen) “Herşey Yanlış” (feat Kezzo) , “Kral & Vezir” adlı 4 şarkıdan oluşan ilk EP albüm çalışmasını tamamladı.

Albüm kayıtları Ünyaylar Pro'da alındı.Mix çalışması Alpay Ünyaylar tarafından yapıldı. Mastering çalışması ise Hollanda'da Tygoomass tarafından tamamlandı.

Albüm kapak fotoğrafı için Koray Bozan'ın objektifine poz veren Serüven'in, ilk klibi Emre Yücelen ile feat yaptığı “El İnsaf” şarkısına çekildi.

İstanbul'un en eski semtlerinden olan Samatya'da tarihi bir mekanda çekilen klipte Serüven'e, oyuncular Gülşah Yavuz, Sabri Türk, Necdet Beşiktepe, İbrahim Bozkurt, İlkay Saygılı eşlik etti.

Serüven / Gökhan Yazıcı
Gökhan Yazıcı , 1991 İstanbul Samatya doğumludur.

İlköğretim yıllarında tanıştığı rap müziğe lise yıllarında daha fazla eğilerek ilk sözlerini yazmaya başladı.

2007 yılında kurmuş oldukları Timeless grubu ile ' Karanlıktaki Aydınlık ' isimli underground albümüyle rap piyasasına giriş yaptı.

“Serüven” mahlasıyla 2011 yılında ' Sahra'da Kaybolmak ' isimli underground albümünü yayınlayan Gökhan Yazıcı 2016 yılına kadar müziğe ara verdi.

2016 yılında müzisyen Alpay Ünyaylar ile tanışmasının ardından kayıtlarına devam eden Serüven, 2017 yılında 10 adet şarkıyı dinleyenlerine sundu.

Aynı yıl içinde müzisyen, yorumcu ve vokal koç Emre Yücelen'in youtube kanalında gerçekleştirmiş olduğu ses yarışmasında, Emre Yücelen'in “Kelebek” isimli şarkısının sample ile “El İnsaf” isimli şarkıyı hazırlayarak kendi kategorisinde birincilik elde etmiştir.

2007'den bu yana içinde bulunduğu rap hayatında alt yapılarında Sancak,Kezzo,Zeus Kabadayı gibi isimler ile çalışmıştır.

2018 yılının Mart ayında “Geçmişin İzler Geleceğini” adlı ilk albümünü “Yücelen Müzik” etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568