Tolga Tüzün’ün yeni albümü Bilgi Music Label'da

Gökçe Kopuk - Nazan Bağ/İSTANBUL -Tolga Tüzün’ün, Can Kozlu, Çağlayan Yıldız ve Engin Recepoğulları ile birlikte hazırladığı “Tales of Angst, Numbness and Hypertension” BİLGİ Music Label (BML) etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Tolga Tüzün’ün yeni albümü Bilgi Music Label'da

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü akademisyenlerinin ve öğrencilerin, müzik alanında geniş dinleyici kitlelerine ulaşabilmesinin önünü açmayı hedefleyen müzik paylaşım mecrası BİLGİ Music Label, yoluna “Tales of Angst, Numbness and Hypertension” isimli albümle devam ediyor. 

BİLGİ öğretim üyesi ve Türkiye’nin önde gelen çağdaş müzik bestecilerinden Tolga Tüzün’ün öncülüğünü yaptığı yeni albüm, Can Kozlu, Çağlayan Yıldız ve Engin Recepoğulları’nın ortak çalışmalarından oluşuyor. 20 Ocak 2018 tarihinde yayınlanan albüm, BİLGİ Music Label etiketiyle tüm dijital müzik marketlerde dinleyicilerle buluştu. 

Besteci Tolga Tüzün yeni çıkan albümünü şu sözlerle tanımlıyor; “Solo piyano albümüm “Multiple Wounds”’un kayıtlarını takip eden iki günde Can Kozlu ve Çağlayan Yıldız’la bir trio kaydı gerçekleştirdik. Bazen benim teklif ettiğim yapıların etrafında bazen de tamamen bilinç akışına kendimizi bırakarak aralıksız iki gün boyunca çaldık. İki parçada konuk olan Engin Recepoğulları’nın katkısı ve Oğuz Büyükberber’in prodüktörlüğü ile “Tales of Angst, Numbness and Hypertension” bir doğaçlama albümü olarak çıkıyor karşınıza.”

Kayıtları İstanbul Bilgi Üniversitesi Stüdyoları’nda Arda Keremoğlu ve Can Bora Geç tarafından gerçekleştirilen, miksajı Tolga Tüzün’e ait olan albümün, mastering’i ise Hakan Kurşun tarafından yapıldı. 

Doç. Dr. Tolga Tüzün Hakkında:
Çağdaş müzik bestecisi ve icracısı Tolga Tüzün, Siyasal Bilimler eğitiminden sonra, İTÜ MİAM’da Pieter Snapper ve Marc Wingate ile bestecilik, Hasan Uçarsu ve İlhan Usmanbaş’la orkestrasyon çalıştı. New York'da CUNY Graduate Center’da bestecilik doktorasını tamamlarken David Olan ve Tristan Murail, Paris'te Philippe Leroux ile bestecilik çalıştı. Roger Reynolds, Rand Steiger, Edmund Campion, Mara Helmuth, Horacio Vaggione, Hughes Dufourt, Joshua Fineberg and Brian Ferneyhough gibi isimlerle “master class”lara katıldı. Eserleri Amerika ve Avrupa'da çeşitli festivallerde ve konserlerde çalındı, gruplar ve festivaller için teknik direktör ve danışman olarak çağrıldı, çeşitli uluslararası konferanslarda müzik teorisi ve elektroakustik müzik üzerine sunumlar yaptı. 2003-2005 yılları arasında Brooklyn College'da armoni ve kompozisyon dersleri verdi. Besteci, 2005-2006 yıllarında IRCAM'da bestecilik ve elektronik müzik konularında çalıştı.Beraber sahne aldığı bazı isimler: Oğuz Büyükberber, Korhan Erel, Nora Krahl, Ned Mc Gowan, Bob Ostertag, Frank Gratkowski, Sam Briton, Anıl Eraslan, Eric-Maria Couturier, Nicolas Crosse. 

Doç. Dr. Tolga Tüzün 2007 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bestecilik ve elektronik müzik dersleri vermektedir. 2010 yılından itibaren BİLGİ Müzik Bölümü Başkanı olarak görev almaktadır.

Diskografi
Multiple Wounds – (Solo Piano)(2017) BİLGİ Music Label
From Bloom to Dust - (Isambard Khroustaliov ve Alex Bonney ile) (2013) Not Applicable Recordings
İnjured - NOT Trio (Ned McGowan ve Oğuz Büyükberber ile) (2013) Müzik Hayvanı Publishing 
Superimposed Circumstances - (Korhan Erel ile) (2012) Another World Records 
Seeding - Berke Can Ozcan ile (2012) Another World Records
SOnuMUT - elektronik eserler (2012) Müzik Hayvanı Publishing 
Periphery– Electroacoustic Works for solo and electronics (2009)-AK Muzik 
Live - Oğuz Büyükberber Quintet ile (2003)-Ada Müzik
nix – (2000)-Kalan Müzik

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568