Zımba gibi albüm

5 farklı rengin bir araya gelmesiyle oluşan bir bütün, Zımba

Zımba gibi albüm

2007 yılında kurulsa da tesadüfler ile bir araya gelen grup üyelerini Zımba macerasına sürüklenen hayatları alaylı tabirini rahat bir şekilde kullanmamıza imkan sağlıyor.

Grubun solisti Murat ARDA 1999 yılında davul ardından 2006 yılında gitar çalmaya başlarken ilk bestesi olan “Atmasyon” kağıda dökülüyor o sırada. Grubun diğer bir rengi olan ve basgitar ile kulakların pasını silen Gökçe ÇAĞATAY müzisyen dedenin müzisyen torunu… Dedesinden aldığı ilhamla kendisini keşfeden Gökçe, Bursa’da birçok sahne çalışmasında görev alarak sektörün içinden gelen bir isim. Elektrogitar da olan isim ise Doğuş ÇÖLOK. Müzik hayatına 2005 yılında kendi işletmeleri olan gece kulübünde gitar çalarak başlayan Doğuş, Zımba grubunu kurana kadar birçok grupla da sahne alıyor. Zımba ’ya sonradan dahil olan iki isimden ilki Orbay BALIKLIPINAR, grubun davulcusu… 2003 yılında üniversitede amatör gruplarla çalmaya başlayan müzik hayatı 2005-2007 yılları arasında Bursa’da çeşitli gruplarla çalıştıktan sonra Zımba ile devam ediyor. Grubun en genç ve son üyesi olan Sergen TAŞDEMİR sekiz yaşından itibaren tuşlara dokunmaya, müziğin içine girmeye başlıyor. 2013 yılında mühendislik öğrenciliğini bırakarak yapmak istediği şeyin müzik dinlemek değil müzik yapmak olduğuna karar vererek kariyerine profesyonel şekilde başlıyor. Bursa’da bir çok mekanda ve orkestralarda yer alırken yolu 2016 yılının yeni günlerinde Zımba ile kesişiyor.

Grup, 2007 yılında bir araya gelse de 2012 yılına kadar albümleri olmadan yollarına devam ederken, Yıl denilen sayaç 2012’yi gösterdiğinde ise ilk single çalışması “Karamsar Olmamak Lazım” müzik piyasasına Zımba gibi bir giriş yapmalarını sağlıyor. 50’den fazla yerel radyo ile 15 ulusal Radyo ve Tv ile dinleyici ile buluşan grup D&R müzik marketlerde Türkçe Pop/Rock single kategorisinde ilk haftada 3. Numara olmayı başarıyor.

2013 yılında “Beden Sana Dokunamayınca “ single çıkışından sonra yeni şarkılar için sessizliğe gömülen grup 2014 yılında 50’ye yakın besteleri ve genişlettikleri repertuarı ile konser ve stüdyo çalışmalarına başladılar. 2017 Ağustos ayında yeni single ile yeniden doğuş için hazırlıklar ise tamamlanmak üzere. Sevenleri için ve müzik dünyasına yeni bir soluk getirmek amacıyla yaptıkları çalışmalar sonuç veriyor. 5 farklı rengin bir araya gelmesiyle oluşan renk cümbüşü şarkılara da yansıyor ve yepyeni bir cover soluğu oluşturuyorlar. “Ters köşe” sloganıyla dinleyenleri bildikleri ritimlerle bambaşka bir şarkının dünyasına atıveriyorlar. Yeni bir dünyaya Zımba gibi bir giriş bileti grubun ritminden geliyor..

İNGİLİZCE

A whole made up of 5 different colors coming together, Zımba.

Even though it was founded in 2007, the group members who came together with chance coincided with the funny expression of their life that was dragged to the Zımba adventure. Murat ARDA, the group soloist, started playing the guitar in 2006 following the drum in 1999, while his first composition "Atmasyon" was pouring into the paper. Another color of the group is the grandson of the Gökçe ÇAĞATAY musician who is the musician's grandson who wipes the ears with bass... Gökçe, discovering himself with the inspiration he received from his grandfather, is a name that comes from within the music industry taking part in many stage works in Bursa. The name of the who plays electric guitar is Doğuş ÇÖLOK. Doğuş started his musical life in 2005 with his guitar playing in his own nightclub. He also performed with many groups. Orbay BALIKLIPINAR from two names later included in the Zımba. He is the band drummer… He started to play with amateur groups in university in 2003 and continued his music life with Zımba after working with various groups in Bursa between 2005-2007. Sergen TAŞDEMİR, the youngest and last member of the group, starts to touch the keys and enter into music since he was eight. In 2013, he left his engineering career and decided to start doing his career professionally, deciding that what he wanted to do was not listening to music but making music. While taking place in Bursa in many places and orchestras, the road intersects with Zımba in the early days of the year 2016. 

While the group met in 2007, they continued their way without their albums until 2012, and when 2012, their first single work "Karamsar Olmamak Lazım" provided Zımba to the music market.They meet audience over 50 local radio stations, 15 national radio and TV stations. Also they managed to be number 3rd in the first week at the D&R Music Markets’ category in the Turkish Pop/Rock. 

In 2013, after the single "Beden Sana Dokunamayınca" group was silent for new songs, they began work on concerts and studios with close to 50 compositions and expanded repertoire in 2014. In August 2017, preparations for rebirth with the new single are about to be completed. It works for their loved ones and works to bring a new breath to the music world.


The color rendition of 5 different colors is also reflected in the song and they create a brand new cover sigh. With the slogan "reverse corner", they put listeners into a world of different songs with their familiar rhythms. A new world comes from the rhythm of an entry ticket group like Zımba.

Bora İZBİLİR

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568