O bir İstanbul beyefendisiydi


Herkesin sevdiği biri /Bir İstanbul beyefendisi

Sohbet ederken kanal tedavisi yaptırmak, fıkralara gülerken diş çektirmek, sorunlarını diş doktorunla paylaşmak mümkün müdür?

İstanbulların sağlıklı dişlerinin sırrı, güzel gülümseyişlerinin kahramanı Efsane Doktor Diş Hekimi Özer Yurdakul, 45 yıla sığdırdığı iş yaşamında, hastalarının abisi, dostu, sırdaşı olmayı başarmış, bir özel insandı.

Onunla vakit geçirip de kahkaha atmamak ne mümkün? Güldükçe gülesiniz gelir de susmak bilmezdiniz.
 
Anadolu’nun tanımış ailelerinden Yurdakul ailesinin en küçük evladı Özer Yurdakul, deneyimlerle dolu yaşamında, Atatürk’ten Fevzi Çakmak’a Makbule Hanımdan Ali Fuat Paşa’ya uzanan bir tarihin anlatıcısı olmuş, değerli bir İstanbul beyefendisiydi. 
  
Türkiye’nin yetiştirdiği büyük insanlardan Milli Mücadele kahramanı, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay komutanı, Niğde Milletvekili Halil Nuri Yurdakul’ un oğlu Özer Yurdakul, çocukluğundan itibaren Türk tarihinin içinde yetişmiş, bizzat babasından dinlediği Milli mücadele yıllarını çevresiyle paylaşarak yeni nesillerin Atatürklü yılları hissetmelerine katkı sağlamıştır.   
O, herkes için özel biri, herkesin sevdiği biri, herhangi bir yaşa sahip olmayan özel bir ruhtu.  

O sanki hiç gelmemiş, buraya ait olmamış gibi tam ortasında her şeyin ya da hiç gitmemiş burada kalmış gibi tam merkezindeydi.

Ve şimdi de  sevginin olduğu bir yerde hep bizimle. Yarın 05 Ekim Pazartesi öğle namazını müteakiben yüzlerce seveninin gözyaşları içinde, İstanbul Erenköy Gazipaşa Camiinden ebediyete uğurlanacak.

Ruhu şad olsun.

Mekânı cennet olsun. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zarife Yeğenoğlu Özoğul
Zarife Yeğenoğlu Özoğul - 3 yıl Önce

Sevgili Özer abimiz.yazarak anlatılamayacak kadar güzel insan.gülen insan.dı diyemiyorum bu bir şaka benim içiñ.akrabadan öte huzur veren bir dost insan.nurlar icinde uyu.Allah rahmetini bol etsin.

Pınar Özkul
Pınar Özkul - 3 yıl Önce

Cumhuriyet adamı, mümtaz insan, muhteşem bir dert ortağı. Çocukluğumdan bir yaprağı bir daha göremeyecek olup, onun çocukluk anılarını dineleyemeyecek olmanın sızısını yaşıyorum. Huzur içinde uyu. Mekanınn cennet olsun.

CANIM AĞABEYİM NUR İÇİNDE YAT.
CANIM AĞABEYİM NUR İÇİNDE YAT. - 2 yıl Önce

Dert ortağım arkadaşım canım ağabeyim.

banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568