Obeziteye karşı refleks terapi

Hormonlar aslında duygularımızı yönettiği kadar yeme alışkanlıklarımız üzerinde de sandığımızdan çok daha fazla etkili. Vücutta serotonin eksikliği (mutluluk hormonu) sizin daha fazla karbonhidrat almanıza neden olmaktadır. Yetersiz serotonini en hızlı bir şekilde çikolata, fast food alımı ile takviye etmeye çalışan bir vücutta yağ birikimi olması kaçınılmaz. 
 
İştahınızı bir türlü kontrol altına alamıyor, gerektiğinden fazla yediğinizi düşünüyor sonra pişmanlık duyuyorsanız, duygusal modunuz devamlı değişkenlik gösteriyor ve kaliteli uyku sorunu yaşıyorsanız hormonal bir dengesizlik söz konusudur. Bu dengesizlik kilo alınmasına veya kilonun verilememesine neden olur.
 
Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, bu dengesizliği ortadan kaldırmanın en iyi yolunun refleks terapiden geçtiğini söylüyor. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, uzman kişiler tarafından uygulanması gereken bu sıra dışı ve etkili yöntemi şu şekilde anlattı:
 
Refleks terapi; yüzdeki, ellerdeki ve ayaklardaki beyinle ilişkili sinir noktaları uyarılarak merkezi sinir sisteminin ve hormonal sistemin düzenlenmesine yardımcı olur. Refleks terapi ile yüzden hormon dengeleme ve bağırsak çalışması ile iştah merkezi uyarılarak iştahı kontrol altına alır. Tedaviye başlanan ilk günden itibaren porsiyonlarınızın küçüldüğünü yemek isteseniz bile yiyemediğinizi fark edersiniz.
 
Tedaviler, kişinin detaylı muayenesinden sonra kişiye özel planlanır ve uygulamanın başlangıcından itibaren belirgin bir rahatlama hissedilir. Böylece kilolardan doğal bir şekilde kurtulmuş olursunuz.

bu yazım sitede manşetten de yayımlanmaktadır

Sağlıklı spor için Fizyoterapistinize danışın…

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa

http://www.animarapha.com/

YORUM EKLE
banner441

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568