Borusan Otomotiv pistlerdeki 10. yılını kutluyor

Borusan Otomotiv Motorsport 2017 sezonu Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grupta 17 yaşındaki genç yetenek Ali Türkkan’ı destekleyecek.

Borusan Otomotiv  pistlerdeki 10. yılını kutluyor

2008 yılında Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulan Borusan Otomotiv Motorsport  2017 sezonunda pistlerdeki 10. yılını kutluyor.

Milli sporcuları İbrahim Okyay, Aytaç Biter, Kaan Gürgenç, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile 3H Endurance Champions Cup’ta son 3 sezondur ülkemizi temsil eden ve geçen yılı İtalya’da Şampiyonluk ile tamamlayan BOM, ülkemizde motorsporlarının gelişmesine destek olmak amacı ile genç yetenekleri destekleme programına bu yıl Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grupta BMW 320si ile Ali Türkkan’ı yarıştırarak devam edecek.

Önceki sezonlarda 14 yaşından 18 yaşına kadar Karting, Formula BMW ve FİA ETCC’de genç yetenek Kaan Önder’i destekleyen BOM, 2017 sezonunda Ali Türkkan’ı destekleyerek yeni bir BOM genç yetenek projesine başlamayı hedefliyor.

Kariyerinde, Karting, Volkicar, RX Lites gibi serilerde önemli sonuçlar elde etmiş ve bu yıl TOSFED tarafından düzenlenen Şampiyonlar Şampiyonasında en hızlı tur zamanları ile tüm dikkatleri üzerine toplamış olan Ali Türkkan 17 yaşında ve ülkemizin gelecek vadeden önemli genç sporcularından bir tanesi.

Takım sorumlusu İbrahim Okyay, BOM için genç yetenekleri desteklemek her zaman ülkemizi yurt dışında temsil etmek kadar önemli olmuştur. Bir takım için 17 yaşında bir sporcuyu desteklemek, çaba ve emek gerektirir. Tüm takım olarak Ali’nin bu desteği hak ettiğine yürekten inanıyoruz. Amacımız bu yıl Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup yarışlarında BMW 320si ile Ali’nin tecrübe kazanmasını sağlamak ve birbirimizi daha iyi tanıyarak ileriki sezonlarda TOSFED ile birlikte Ali için çok daha iddialı yarış programları oluşturabilmek.           

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan BOM’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik ve Glasurit’dir.

Türkiye Pist Şampiyonası Yarış Takvimi
13-14 Mayıs Körfez Yarış Pisti 1&2 Yarışlar
05-06 Ağustos Serres/Yunanistan 3&4 Yarışlar
16-17 Eylül İstanbulpark 5&6 Yarışlar
28-29 Ekim İzmir Yarış Pisti 7&8 Yarışlar
25-26 Kasım İzmir Yarış Pisti 9&10 Yarışlar


Fatma Tüker                    

                                   

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568