İbrahim Okyay Maxi Grup liderliğini sürdürdü

Türkiye Pist Şampiyonası’nın İzmir’de gerçekleşen ilk iki yarışını da  kazanmış olan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay, Körfez pistindeki iki yarışı da kazanarak puanını 40’a çıkardı

İbrahim Okyay Maxi Grup liderliğini sürdürdü

BMW, Ferrari ve Porsche’lerin yarıştığı Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarış startından önce Türkiye Pist Şampiyonası kurallarına göre, gerek görülmesi halinde rekabetin sağlanması için, rakiplerine göre üstün performansta olan otomobile en çok 90 kg handikap ağırlık uygulama hakkı olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Spor Komiserleri, Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay’ın kullandığı BMW Z4 GT3 otomobiline 90 kg’lık handikap ağırlığı konulmasına karar verdi ve takım yarışlarda handikap ağırlığı ile start aldı.   

Yarış sonrasında İbrahim Okyay; ‘’Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı  ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+  motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor. Doğalgazdan üretilen ilk motoryağı olan Shell Helix motor yağı, araçların motorlarını temiz tutuyor, ömrünü uzatıyor ve performansını arttırarak yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor’’ diye ilave etti.


Pazar günü gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarışlarında BMW Z4 GT3 otomobili ile iki yarışı da kazanan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay aynı zamanda 42.139 sn’lik derecesi ile Körfez Yarış Pisti’nin rekorunu da kırmış oldu.
Fatma Tüker                                                                      
                                                         

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568