Çocukların çığlığını duyuyor musunuz?

Açlığın çığlığı...

Çocukların çığlığını duyuyor musunuz?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Afrika'da yaşanan açlık felaketi için başlatılan yardım kampanyasına, Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) destek kararı aldı. GSO Başkanı Adil Konukoğlu, GTO Başkanı Mehmet Aslan ve GTB Başkan Vekili Ahmet Tiryakioğlu, yaptıkları ortak açıklamada, Gaziantepli sanayici ve işadamlarını, TOBB'un, Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle başlattığı yardım kampanyasına nakdi yardımda bulunmaya çağırdı.

Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Burundi'de yaşanan insanlık dramının herkesi derinden etkilediği belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "21. yüzyılda, başta çocuklar olmak üzere 40 milyona yakın insan kuraklığın etkisiyle kronik açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalmış ve yaşamları tehdit altına girmiştir.

İnsani yardımlarda her zaman güzel bir dayanışma örneği sergileyen Gaziantep iş dünyası inanıyoruz ki, bu konuda da her zamanki duyarlılıkları ile Ramazan ayının rahmet ve bereketini, Afrika'ya yardım elini uzatarak göstereceklerdir.

TOBB'un 1 milyon TL ile başlattığı, Odalar ve borsa olarak desteklediğimiz yardım kampanyasına bütün Gaziantepli sanayici ve iş adamlarımızın destek olmasını bekliyoruz." Açıklamada, Gaziantep'ten Afrika'ya yardım elini uzatmak isteyenlerin, nakdi yardımlarını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Türkiye İş Bankası TOBB Plaza Şubesi nezdindeki ''IBAN TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33'' numaralı ''TOBB-Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı''na yatırabilecekleri bildirildi

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2012, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568