Türk Telekom’dan Somali için 1.5 milyon TL’lik yardım

Türk Telekom, son yılların en büyük insanlık dramlarından biri ile karşı karşıya olan Somali’ye yardım eli uzatmak amacıyla, şirket içi iftar programlarının tamamını iptal ederek aktardığı kaynak ve çalışanlarının bireysel katkılarıyla birlikte toplam 1.5 milyon TL yardım tutarına ulaştı.

Türk Telekom’dan Somali için 1.5 milyon TL’lik yardım

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, yardım kampanyasına gönüllü olarak katılan Türk Telekom çalışanlarının bir bölümü ile birlikte Başbakanlık Afet Koordinasyon Daire Başkan Vekili İbrahim Ejder Kaya’yı ziyaret ederek toplanan 1.5 milyon TL’lik çeki teslim etti.
Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom çalışanlarıyla birlikte, son yılların en büyük insanlık dramlarından biriyle karşı karşıya olan ve Birleşmiş Milletler’ in kıtlık bölgesi ilan ettiği Somali’ye yardım eli uzattı.
Milyonlarca insanın açlıkla mücadele ettiği Somali’ye yardım maksadıyla öncelikle şirket bünyesinde planlanan iftar programlarının tümü iptal edilirken bunu çalışanların kendi arasında gerçekleştirdiği yardım toplama kampanyası izledi. Böylece hem şirketin hem de çalışanların bireysel katkısıyla önemli bir yardım miktarına ulaşılmış oldu. Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt gönüllü Türk Telekom çalışanları ile birlikte 1.5 milyon TL’lik çeki Başbakanlık Afet Koordinasyon Daire Başkan Vekili İbrahim Ejder KAYA ‘ya teslim etti.
Somali’ye insani yardım göndermenin önemine dikkat çeken Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt konuyla ilgili şunları söyledi:
“Türk Telekom olarak, gücünü birlik ve beraberlikten alan büyük bir şirket, büyük bir aileyiz. Bu büyük aile, hem ülkemizde hem de ülkemiz sınırları dışında yaşanan doğal afetlere her zaman duyarlılık göstermiş ve göstermeye de devam edecektir. Türk Telekom ailesindeki 25 binden fazla çalışma arkadaşımız, Somali’de yaşanan drama kayıtsız kalmadı, tabağındaki yemeğini dünyanın başka bir köşesindeki yardıma muhtaç insanlarla paylaşmak istediğini dile getirdi, inisiyatif aldı, yardım toplayarak Somali’ye bağışlamak üzere harekete geçti. Türk Telekom yönetimi olarak biz de her yıl geleneksel olarak düzenlenen tüm çalışanlarla birlikte yaptığımız iftarı yine çalışanlarımızın isteği ile bu yıl yapmama kararı aldık ve bu bütçeyi Somali’ye gönderilecek yardıma ekledik. Gösterdikleri bu hassasiyet için Türk Telekom çalışanlarına yürekten teşekkür ediyor, böyle bir duyarlılıkla hareket eden bu büyük ailenin bir ferdi olduğum için ne kadar mutlu olduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum.”

Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında  

Türk Telekom tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketidir. Sabit hat ve geniş bant internet alanında bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunan  Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin 30 Haziran 2011 itibari ile 15,6 milyon sabit hat ve 6.7 milyon ADSL hattı (toptan) müşterisi bulunmaktadır.  Türk Telekom’un hisselerinin yüzde 55’i Ojer Telekomünikasyon A.Ş. ve yüzde 30’u Türkiye Hazine Müsteşarlığı’na aittir. 

 

Türk Telekom Grubu hakkında  

Türk Telekom Grubu, sabit hat ve GSM’den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom grup şirketlerinin 30 Haziran 2011 itibariyle 15,6 milyon sabit hat, 6,7 milyon ADSL hattı (toptan) ve 12,2 milyon GSM abonesi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit A.Ş., online oyun şirketi Sobee ve çağrı merkezi şirketi AssisTT şirketlerinin %99,9’una, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Pantel International AG ve iştiraklerinin  ise %100'üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’deki üç GSM operatöründen biri olan Avea’nın hisselerinin %81,4’üne de sahiptir. Bunun yanı sıra Türk Telekom, Arnavutluk’taki yerleşik telekom operatörü Albtelecom şirketinde de dolaylı azınlık hissesine sahiptir. Türk Telekom’un hisselerinin %55’i Ojer Telekomünikasyon A.Ş. ve %30’u Türkiye Hazine Müsteşarlığı’na aittir. Geriye kalan %15’lik hissesi de halka arz edilmiştir. Türk Telekom hisseleri, Mayıs 2008 itibariyle İMKB’de işlem görmektedir

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2012, 21:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568