Aşılanmayan çocuk kalmasın!

Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmalarının birinci turu başlıyor1

Aşılanmayan çocuk kalmasın!
29 Ekim 2013 tarihinde (Dünya Sağlık Örgütü) DSÖ ' nden yapılan açıklamadan anlaşıldığı üzere, Suriye'de vahşi çocuk felci virüsünün varlığı ve buna bağlı vakalar olduğu teyit edilmiştir. Suriye ile olan uzun sınırımız ve içinde bulunulan durumdan dolayı yoğun nüfus hareketleri nedeniyle, Ülkemiz poliovirüs importasyon riski altındadır.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu  Polio Eradikasyon Programı Sertifikasyon Komitesi tarafından  Suriye ve Irak ile ile birinci derece aktif sınır bağlantısı olan illerimizde sınırdan nüfus hareketliliklerinin de çok olması nedeniyle 0-59 ay yaş grubundaki tüm çocuklara iki tur halinde "Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmaları" yapılması kararı alınmıştır.

Bu kapsamda Kilis’in de içerisinde olduğu Hatay,Şanlıurfa,Mardin ve Şırnak illerinde Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmalarının birinci turu  20-26 Nisan 2015 ve ikinci turu 29 Mayıs- 4 Haziran 2015 tarihleri arasında sağlık personellerimiz tarafından kapı kapı dolaşılarak yapılacaktır.

Aşılama için kapınıza gelen sağlık personelimize yardımcı olunması ve evde bulunamadığından dolayı aşılanamayan çocuklarımızın kayıtlı oldukları Aile Hekimlerine müracaat ederek aşılarının yapılmasının sağlanması hususunda halkımızın gerekli duyarlılığı göstermesini istiyoruz. 

 KİLİS Halk Sağlığı Müdürlüğü 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568